בעקבות הפגיעה בתקציב המדרשות: יו"ר ועדת הכספים יסייע למנהלי המדרשות

לנוכח הפגיעה התקציבית של המדרשות ליהדות וללימודי ארץ ישראל, העלולה לפגוע בהמשך קיום הפעילות ובמפעל המדרשות, נועד יו"ר ועדת הכספים בבית היהודי, ניסן סלומינסקי עם מנהלי המדרשות על מנת להתרשם מהפגיעה ולסייע בעניין. ח"כ שולי מועלם שהשתתפה אף היא בפגישה אמרה: "זוהי זכות למפלגת הבית היהודי שיש לנו מפעל ערכי גדול כל כך וחובה עלינו לעזור למדרשות להתפתח ולגדול"

אייל רותם ו09/10/2013

(צילום: באדיבות איגוד המדרשות)

(צילום: באדיבות איגוד המדרשות)

לאחרונה נתבשר מנכ"ל איגוד המדרשות ליהדות וללימודי א"י, צחי דיקשטיין, כי התקציב השנתי עומד בפני גרעון משמעותי: בעוד תקציב המדרשות הנמוך ממילא עמד אשתקד על 15 מליון ₪ כעת מדובר על תקציב של 7 מיליון ₪. 30 המדרשות המפוקחות ע"י האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך מובילות מזה שלושה עשורים פעילות ערכית של טיולים וזהות יהודית בכל רחבי הארץ.

הקיצוץ התקציבי עלול להוות פגיעה בהמשך קיומן כל זאת בתקופה בה תנועת הבית היהודי יושבת בממשלה עם 12 מנדטים. לאחרונה נשלחו לח"כים מסיעת הבית היהודי מכתבים המבקשים את סיועם לנוכח הקיצןץ: "פגיעה זו בלמעלה מ-50% משמעותה פגיעה קשה ביכולתם להמשיך ולהוביל מערך חינוכי ערכי רב שנים". 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי, פנה בתגובה בבקשה לסייע ככל הניתן. אתמול (ג') נועד סלומינסקי עם דיקשטיין ועשרות מנהלי המדרשות מרחבי הארץ בלשכתו. במהלך הפגישה סיפרו המנהלים על המצוקה וההשלכות בפגיעה התקציבית. 

גם ח"כ שולי מועלם השתתפה בפגישה ואמרה כי: "קיומן של המדרשות הוא בעל חשיבות עליונה בחיבור של ילדי ישראל במגוון גילאים להיסטוריה של העם והארץ. חיבור לאתרי מורשת מתקופת התנ"ך ועד הציונות והקמת מדינת ישראל. המדרשות פועלות בפריפריה וברחבי הארץ כולה ומנגישות ערכים ציוניים ויהודיים לכולם. זוהי זכות למפלגת הבית היהודי שיש לנו מפעל ערכי גדול כל כך וחובה עלינו לעזור למדרשות להתפתח ולגדול". 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי סיכם ואמר כי המדרשות הן חוד החנית של הציונות הדתית: "המדרשות עושות עבודת קודש, ומעבירות את יסודות הציונות לכלל עם ישראל. תמיד עזרתי לארגון המדרשות וכך אמשיך לעשות". 

מנכ"ל איגוד המדרשות ליהדות וללימודי ארץ ישראל, צחי דיקשטיין: "מדובר בפגיעה חמורה המעמידה את המשך פעילות המדרשות ברחבי הארץ בסכנה. אני קורא לחברי הבית היהודי לסייע להמשך קיומן של המדרשות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49