בנט: "הבית היהודי יכולה להפוך למפלגה המובילה בישראל"

השר בנטאמר את הדברים בהשקת "פורום 120", נבחרי הבית היהודי ברשויות המקומיות. מנכ"ל המפלגה יזם את הקמת הפורום, ראש עיריית ק. מלאכי עומד בראשו.

עידן הראל ו26/12/2013

(צילום: באדיבות הבית היהודי)

"הבית היהודי יכולה להיות המפלגה המובילה בישראל" - כך אמר יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, בהשקת "פורום 120", נבחרי הבית היהודי ברשויות המקומיות. לדבריו, הדרך להגיע לכך היא "אם נפעל למען עם ישראל ולמען הזהות היהודית, והחיבור בין שניהם".

לדבריו, "אנחנו בצומת דרכים בפוליטיקה.  בהתחלה החיבור עם יש עתיד נוצר על רקע טקטי פוליטי. רצינו להיות בממשלה, בה  אנחנו עושים דברים מדהימים בתחום זהות יהודית, גרעינים התיישבותיים, יו"ש, ביטחון ומפעלים שאנחנו מצמיחים. אבל אנחנו בקואליציה מורכבת. צריך להתקדם בהידברות, וכך מגיעים רחוק. בדרך הזאת העברנו את חוק צהר, תמכנו בהארכת שעון הקיץ ועשינו דברים נוספים".

מנכ"ל הבית היהודי, ניר אורבך, הקים את הפורום אחרי שהבית היהודי הגדילה את כוחה למספר שיא של נציגים  בבחירות המוניציפאליות ועלתה מ- 78 ל- 120 חברי מועצות ערים ברחבי הארץ חילוניים, דתיים ודרוזים. בראש הפורום עומד ראש עיריית קרית מלאכי מטעם הבית היהודי, אליהו (ללו) זוהר. את הפורום מנהל אלרואי אסרף וחברי ועדת ההיגוי הם סגני ראשי הערים באר שבע, פתח תקווה, אלעד, כרמיאל וראש העין מטעם הבית היהודי גדי מזוז, איציק דעי, שי נתן, רותם ינאי ועדי אביני.

הפורום הוקם במטרה לאפשר לנציגים המקומיים של המפלגה מקום למידה וסיוע מבחינה מקצועית. בין הנושאים שיידונו בפורום: זהות יהודית ברשות המקומית, פיתוח ושמירה על איכות הסביבה, שיתוף תושבים בתהליכי התכנון וקבלת ההחלטות והמקום של ראשי עיר וחברי מועצות עיר כמנהיגים וכמובילים שינויים.

"פורום 120" נוסף לפורומים נוספים שהוקמו בחודשים האחרונים, כמו פורום נשים, פורום ראשי סניפים, פורום דתיים-חילוניים, פורומים צעירים, מטה "בית משותף" - המטה החילוני, ועוד.

"יש לנו משקל עצום בעיצוב התחום המדיני והביטחוני בישראל. אבל אנחנו צריכים להגיע גם לאדם בקצה", הסביר בנט את חשיבות הפעילות של הנבחרים המקומיים.

יו"ר הפורום, ראש עיריית קרית מלאכי אליהו (ללו) זוהר) אמר: "אנחנו אנשי השטח האמיתיים, החוט המקשר בין העם לבין השרים וחברי הכנסת. יש לי כוונה להפוך את הפורום למשמעותי בתנועה, שקולנו ישמע. אני מבטיח שקולו של הפורום ישמע היטב בכל מקום ומקום ברחבי הארץ. הפורום צריך לדאוג גם למעמדם של החברים בתנועה"

ואילו מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך, בירך את אלי כהן שהתמודד על ראשות עיריית בית שמש והביע תקווה ש"בסוף התהליך יהיה ראש עיר של הציונות הדתית ושל המפלגה". בהתייחסו לפורום אמר אורבך: "הבית היהודי היא אחת המפלגות הדמוקרטיות היחידות שעוד נותרו בפוליטיקה הישראלית. כחלק מההליך הדמוקרטי ומתוך מתן מענה לשטח התוסס, הקמנו פורומים שונים ומגוונים שמאפשרים לשטח להשפיע ישירות על מקבלי ההחלטות ולהפרות את הפעילות והדיונים במפלגה. בכוונתי להכניס את הפורומים לחוקת המפלגה שיהיו חלק אינטגרלי מהמפלגה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49