עליזה בלוך – אשת השנה תשע"ד של תנועת "אמונה"

לקראת יום האישה הבינ"ל: עליזה בלוך מבית שמש, שהתמודדה לראשות העיר, נבחרה לאשת השנה תשע"ד של תנועת "אמונה". ליאורה מינקה, יו"ר "אמונה": הבחירה מציינת את מכלול פעולותיה של עליזה בלוך, בשדה החינוכי, הציבורי והאישי, תרומתה לחברה הישראלית בכלל ולעיר בית שמש בפרט, והיותה אשת חינוך מהמעלה הראשונה בישראל

 

ליאת עפרי ו26/02/2014

בלוך. (צילום: באדיבות אלון ארנון)

תנועת "אמונה" ממשיכה במסורת השנים האחרונות ולקראת יום האישה הבינלאומי בוחרת כאשת השנה אישה דתית-לאומית,  המהווה מודל בשלבה מצוינות מקצועית עם חיי משפחה ועם תרומה משמעותית לקהילה. השנה בחרה ועדת הבחירה מבין עשרות מועמדות ראויות את עליזה בלוך, אשת חינוך מצטיינת ומוערכת, והיא תקבל את אות "אשת השנה"-תשע"ד, בטקס חגיגי.

עליזה בלוך, ילידת קריית-גת, בת למשפחה שעלתה ממרוקו - ולה שבעה ילדים, מנהלת היום את אחד מבתי הספר התיכוניים הגדולים בישראל - תיכון ברנקו-וייס בבית שמש. בית הספר,  בניהולה, זכה בפרסי הוקרה והערכה רבים, בהם: פרס החינוך הארצי ופרס רוטשילד למנהלים.

תפיסת העולם החינוכית של בית הספר השש שנתי היא כי כל ילד יכול להגיע לחוויות של הצלחה בלימודים. הוא קולט תלמידים ללא מיון, מכל הרבדים בחברה הישראלית: דתיים וחילונים, ותיקים ועולים חדשים, ומנחיל להם חוויה וחדוות לימוד ייחודית. לכל ילד נבנית תוכנית עבודה אישית המתאימה לו במיוחד, שנועדה לקדם אותו מן המקום שבו הוא נמצא. 

מגיל צעיר, באולפנה ובבני עקיבא, בלטה עליזה כמנהיגה חברתית וערכית; את השירות הלאומי השלימה כקומונרית ורכזת סניפים בטבריה ובערד. היא בעלת תואר ראשון במתמטיקה ולימודי ארץ ישראל, ותואר שני בלימודי א"י. את צעדיה הראשונים בתחום החינוך עשתה בהוראת תנ"ך ולימודי א"י בתיכון גבעת גונן בירושלים. כיום כותבת דוקטורט בתחום מדיניות חינוכית. עליזה בלוך היא חברת מליאת ההנהלה הארצית של בני עקיבא.  

עליזה בלוך מתגוררת בעיר בית שמש כבר 22 שנים, ולה ארבעה ילדים. מתוך רצון להשפיע על חיי העיר בית שמש ותושביה הגישה מועמדות והתמודדה בקיץ האחרון לראשות העיר במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות.

לדברי ליאורה מינקה, יו"ר תנועת "אמונה": "מכלול פעולותיה של עליזה בלוך, בשדה החינוכי, הציבורי והאישי, תרומתה לחברה הישראלית בכלל ולעיר בית שמש בפרט, והיותה אשת חינוך מהמעלה הראשונה בישראל הביאו לבחירתה כאשת השנה של התנועה.

"אמונה" מציינת בבחירה של עליזה בלוך את חתירתה של עליזה לאיכות, למצוינות, ולשוויון בחינוך ולקבלת האחר, את פעילותה לעידוד הנוער להגשמה ולשירות, לטיפוח העלייה, ליצירת שיח בונה ומפרה בין חלקי האוכלוסייה המרכיבה את העיר בית שמש, את תפיסתה הייחודית את הישראליות ואת היותה מנהלת מהשורה הראשונה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר


Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49