סיעת הבית היהודי אירחה את פורום המילואים

פורום המילואים התארח בסיעת הבית היהודי, שהתכנסה לישיבתה השבועית. במהלך הישיבה ראשי הפורום, סא"ל (מיל') אריאל בן גיגי, מג"ד בחטיבת הנגב, ואל"מ (מיל') אבי סייג, הציגו לחברי הסיעה את השחיקה הקיימת בחוק המילואים.

עמי שרון ו11/03/2014

(צילום: באדיבות דוברות הבית היהודי)

פורום המילואים התארח בסיעת הבית היהודי, שהתכנסה לישיבתה השבועית. במהלך הישיבה ראשי הפורום, סא"ל (מיל') אריאל בן גיגי, מג"ד בחטיבת הנגב, ואל"מ (מיל') אבי סייג, הציגו לחברי הסיעה את השחיקה הקיימת בחוק המילואים. בין היתר הם ביקשו לשנות את שיטת התשלום למילואימניקים העובדים כעצמאים, בהובלת משרד הכלכלה, משום שהיום השיטה לדבריהם מעוותת לפיה קובעים את השכר לפי שומה לפני שנתיים ולפי מבחן רווח ולא מבחן הכנסות. יו"ר הבית היהודי שר הכלכלה נפתלי בנט הבטיח לבחון את הנושא.

"אנחנו לא באים לא לקטר ולא לבקש הטבות", הם הבהירו. "אנחנו בעיקר רוצים שצבא המילואים יישמר. יש לנו הרגשה שאנחנו הולכים אחורה. אנחנו מבקשים בעיקר לשמור על מערך המילואים". לדבריהם, בניגוד לעובדה שסרגל האימון מגדיר חובת אימון של 60 יום בשנה לטייס, טנקיסט יכול שלא לראות את הטנק שלו במשך שלוש שנים. "אם נוסעים עם האוטו אחרי חודשיים כבר לא זוכרים מה קורה שם".

ראשי הפורום, ביקשו מחברי הסיעה לפעול למניעת כרסום חוק המילואים ולכינוס ועדת השרים למילואים, כדי לאפשר קידום חוקים למען המילואימניקים, כמו חוק בשיתוף שר השיכון אורי אריאל המבקש להעניק הנחות למילואימניקים גם על דירות בבנייני קמות ולא רק בדירות צמודות קרקע. 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49