אות יקיר עליית הנוער והחינוך ההתיישבותי למזכ"ל תנועת הקיבוץ הדתי

מזכ"ל תנועת הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל קיבל את אות יקיר עליית הנוער והחינוך ההתיישבותי. האות ניתן על פועלו האישי ועל פועלה של התנועה לאורך עשרות שנים, בהקמת שישה כפרי נוער וקליטת עשרות חברות נוער בקיבוצים.

 

עידן הראל ו08/04/2014

(צילום: באדיבות רוני חסיד דוברות ויח"צ)

מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, קיבל את אות יקיר עליית הנוער והחינוך ההתיישבותי במסגרת אירוע חגיגי במלאות 80 שנה לעליית הנוער. האירוע נערך במוזיאון תל אביב במעמד שר החינוך, הרב שי פירון.

האות ניתן על פועלה של תנועת הקיבוץ הדתי לאורך עשרות שנים בכפרי הנוער הדתי ובחברות הנוער שבקיבוצים, וכמו-כן עבור פועלו האישי של רפל, בתפקידו הנוכחי ובכהונותיו בעבר כמחנך וכמנהל בית ספר, בקליטתם ובקידומם של חניכי עליית הנוער.

שר החינוך, הרב שי פירון, פתח את האירוע ואמר: "כפרי הנוער אינם מוסדות של בדיעבד אלא של לכתחילה. מלמדים בהם המיטב שבמחנכי ישראל. זה המקום שבו מתקיים המפגש האמיתי של תלמידים ממקומות שונים בארץ ובעולם, והוא הבסיס לחברה ישראלית טובה וחזקה".

ד"ר בני פישר, ראש המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער, סיפר בנאומו על סיור שעשה לאחרונה ברוסיה ובארה"ב לצורך העמקת ההכרות עם מפעל נעל"ה (נוער עולה לפני ההורים), ועל התרגשותו כששמע  את אחת האימהות שאמרה שהיא בוכה מעצב ומשמחה: "מעצב על הפרידה מבתי הצעירה, ומשמחה על כך שהיא תתחנך בארץ ישראל בסביבה יהודית שתבטיח את עתידה היהודי".

נחמיה רפל אמר שהוא מקבל בגאווה את האות המביע הערכה לדור המייסדים של הקיבוץ הדתי, ובראשם דוד בית אריה ז"ל, חבר קבוצת יבנה וחבר הנהלת הסוכנות. בית אריה עמד בראש הוועדה לעליית הנוער הדתי במשך שנים רבות, והוביל להקמת שישה כפרי נוער דתיים שהיוו ומהווים בית חינוך לאלפי ילדים הזקוקים לבית חם ואוהב.

בין מקבלי האות היו גם אבי נאור, יו"ר הפורום הציבורי למען כפרי הנוער והפנימיות בישראל, ד"ר שמשון שושני, לשעבר מנכ"ל משרד החינוך, איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ושמוליק ריפמן, יו"ר מרכז המועצות האזוריות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49