נשות בר אילן

לראשונה בתולדות אוניברסיטת בר אילן מזה 60 שנה מונתה רקטורית חדשה לאוניברסיטה פרופ' מירי פאוסט, במקביל נרשם מספר שיא של דיקאניות נשים.

עטרת זרביב ו19/06/2014

(צילום: באדיבו מיקי קורן)

פרופ' מרים פאוסט נבחרה היום לרקטורית אוניברסיטת בר-אילן. זו הפעם הראשונה  ב60 שנות קיומה של האוניברסיטה שלתפקיד מתמנית אישה.

פרופ' מרים פאוסט היא ילידת 1953, נשואה, אם לארבעה וסבתא לשבעה. פרופ' פאוסט היא פרופ' מן המנין במחלקה לפסיכולוגיה, סיימה את התואר הראשון, בהצטיינות, בהפרעות בתקשורת באוניברסיטת ת"א ואת התואר השני והשלישי במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, בהצטיינות יתירה. היא פסיכולוגית קוגניטיבית, מדענית בעלת שם בינלאומי בתחום של מוח ושפה וראש המעבדה למוח ושפה במרכז הרב-תחומי לחקר המוח ע"ש גונדה באוניברסיטה. יש לה כ-80 פרסומים בבמות בינלאומיות, היא זכתה במענקי מחקר יוקרתיים רבים והדריכה עד היום קרוב ל-70 סטודנטים לתארים מתקדמים. פרופ' פאוסט  מוזמנת תדיר להרצות בכנסים ובפורומים בינלאומיים בפסיכולוגיה ובמדעי המוח והיא חברת מרכז המצוינות הלאומי במדעים הקוגניטיביים. שימשה כחברת המועצה הלאומית למחקר ופיתוח במשך ארבע שנים ומשתתפת בוועדות ובגופים אוניברסיטאיים ובין-אוניברסיטאיים רבים. 

פרופ' פאוסט היא חברת מערכת של כתב העת Brain and Language וערכה לאחרונה שני כרכים של  The Handbook of the Neuropsychology of Language בהזמנה של הוצאת הספרים Wiley-Blackwell  

פרופ' פאוסט עמדה ראש המחלקה לפסיכולוגיה במשך חמש שנים, היתה יועצת הרקטור לקידום נשים במשך שבע שנים ובארבע השנים האחרונות  כיהנה  כסגנית הרקטור.

פרופ' מרים פאוסט תיכנס לתפקידה בעוד ארבעה חודשים. היא תחליף בתפקיד את פרופ' חיים טייטלבאום, פיזיקאי,  ששימש רקטור אוניברסיטת בר-אילן בארבע השנים האחרונות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49