בית של חום בלב הדרום

"אמונה - נווה לנדי" במושב אבן שמואל הוא אחד מבתי הילדים הקשים. "בית של חום בלב הדרום". באופן אבסורדי, הפכה תקופת החירום לימים של כיף, מתוך הבנה שבפנימייה קל יותר לנהל את השגרה הכי רגועה ובטוחה.

ליאת עפרי ו22/07/2014

(צילום: באדיבות תנועת אמונה)

אחת הבעיות האזרחיות בימי מלחמה, היא ההתמודדות עם רגישותם המיוחדת של ילדים ובני נוער, המופרדים מהוריהם, שוהים בפנימיות וסובלים - לא רק בימי חירום - ממצוקות רגשיות וממבנה אישיות מורכב, והחמור מכל; מהיעדר עורף ותמיכה משפחתית.

"אמונה - נווה לנדי" במושב אבן שמואל הוא אחד מבתי הילדים הקשים. "בית של חום בלב הדרום". לא רק שהוא נמצא בטווח 20 הק"מ מרצועת עזה, ולא די בעובדה שהוא מקיים פעילות ללא הפסקה, 365 ימים בשנה, עובדיו נדרשים גם לדאוג שכל החניכים יגיעו בתוך 30 שניות למרחב מוגן.

הצוות המקצועי, בניהולה של יוספה אקלר, כולל מדריכים ורכזים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, בנות שירות לאומי, מרפאים בעיסוק ועוד, ועבודתם השקטה והמסורה נעשית מסביב לשעון. בלילות ישנים הנערים בארבעה ממ"דים, ועל כל אחד מהם משגיח מדריך לילה תורן בערנות מלאה.

באופן אבסורדי, הפכה תקופת החירום לימים של כיף, מתוך הבנה שבפנימייה קל יותר לנהל את השגרה הכי רגועה ובטוחה. כך נוספו לתכניות היומיות סדנות בישול ואפיה, מתקני מים וסדנת אומנות, טיפול בחיות ועבודות גינון, להטוטנים וקריוקי וערבי קולנוע, ובלהט הפעילות השוקקת - אפילו צפירת האזעקות ושריקת הטילים מעל, אינם מצליחים לפגוע בסדר היום.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49