ניר אורבך:''היום הוא רגע האמת של הבית היהודי''.

מרכז הבית היהודי יערוך היום הצבעה על החוקה החדשה.ששה מחברי הכנסת של הבית היהודי המריצו חברי מרכז להגיע ולתמוך בחוקה.כל הפורומים במפלגה הודיעו על תמיכה.מזכ''ל המפלגה, ניר אורבך:''בחייה של מפלגה יש רגעים ספורים אותם ניתן לכנות רגע האמת. היום הוא אחד מאותם רגעים''.

עמי שרון ו10/09/2014

(צילום: דוברות הבית היהודי)

בשעה 17.00 תתכנס היום ועידת הבית היהודי באוניברסיטת תל אביב להכריע בנוגע לחוקה החדשה שמציגה המפלגה המכונה ע''י הנהלת המפלגה ''חוקה להנהגה''. מוקדם יותר ידונן בית המשפט בעתירה שהגיש חבר המרכז עו''ד חניא יחד עם ח''כ שטבון ויו''ר סניף ירושלים איציק משה בדרישה לעצור את ההצבעה.

מזכ''ל המפלגה, ניר אורבך שהוביל את החוקה החדשה פרסם היום קריאה לחברים:''בחייה של מפלגה יש רגעים ספורים אותם ניתן לכנות רגע האמת. היום הוא אחד מאותם רגעים. מעבר לכל ערפל הקרב ומיסוך העשן של המסרונים וההודעות הקוליות והמיילים והסיסמאות, הגענו לרגע בו אנו מחליטים להמשיך ולצמוח אל עבר הנהגת המדינה. החוקה, עליה עמלו, טרחו ועבדו במשך קרוב לשנה, מיטב אנשינו ונשינו, היא חוקה טובה המשלבת בין יכולת משילות ובין מתן משמעות למגוון הכוחות המרכיבים את הבית היהודי. היא אינה ולא יכולה להיות חוקה מושלמת, אבל היא בהחלט חוקה שנותנת את הכלים להגיע להנהגה. היום הוא אחד מאותם הימים עליהם נוכל להסתכל בעוד שנים רבות לאחור ולומר שבו הפכה הציונות הדתית הפוליטית באופן מעשי לכזו הראויה למפלגת שלטון. היום אי"ה אנחנו מעבירים חוקה להנהגה''.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ איילת פנתה אמש (שלישי) הבודעה לחברי המרכז בבקשה להגיע מחר לוועידה שתתקיים באוניברסיטת תל אביב בשעה 17:00 ולתמוך בחוקה. "לפני שנתיים הגעתי למפלגה שהיתה על סף הכחדה", אמרה. "התקבלתי בצורה מופלאה. נתנו לי להרגיש במפלגה כמו ביתי השני, לפעמים אפילו הראשון. הבאנו ביחד ציבורים חדשים למפלגה, עשינו קפיצה אדירה, פתחנו את הבית בפני כל מי שרוח יהודית וציונית נושבת בו". "מאז אני פועלת בכנסת בשבילכם בכל שניה מזמני. בכל כוחי. אני נותנת את הנשמה למפלגה הזאת, ונלחמת להצלחתה. חברים - אל תסגרו את הדלת בפני ובפני חבריי. הבית היהודי הוא גם הבית שלנו. עכשיו אני מבקשת מכם: תאשרו את החוקה".

שקד הזכירה את ההתנתקות, בה מפלגת הציונות הדתית היתה חלשה מכדי לעצור את עקירת 8,000 המתיישבים מגוש קטיף וצפון השומרון. "כשפינו את גוש קטיף לא הבנו איך העם לא היה איתנו", אמרה. "יש לנו הזדמנות היסטורית להתחבר עכשיו לעם ישראל ולהגיע להנהגת המדינה. יש לנו הזדמנות היסטורית לעצור את התוכניות המסוכנות של השמאל. יש לנו הזדמנות היסטורית לחזק את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. השמאל מייחל שניכשל, בואו לא ניתן לו את התענוג הזה. יום רביעי, שעה 17:00 תגיעו בזמן, לא דקה אחרי, תתמכו בחוקה. ונמשיך להנהגה".

מוקדם יותר הודיעו עשרות חברי מועצת ראשי הסניפים, סגני ראשי מועצות וחברי מועצות של הבית היהודי יצאו בתמיכה בחוקת הבית היהודי החדשה. זאת ביוזמת יו''ר מועצת ראשי הסניפים עמיעד טאוב וסגניו שייקה בשן וחיים גלרמן שניהלו מגעים עם ראשי המפלגה ואיגדו את נציגי השטח לתמיכה בחוקה.

"בימים אלה, בהם באה לידי ביטוי חשיבותה, תמיכתה הציבורית חסרת התקדים והשפעתה של הבית היהודי של מדינת ישראל - זה הזמן לעלות קומה נוספת עם חוקה שתוביל להנהגה. מול קריסת השמאל ועליית הבית היהודי כאלטרנטיבה יהודית-ציונית, זה הזמן לאחדות. אנו קוראים לחברי המרכז ולחברי המפלגה - לא לפילוגים, כן להנהגה''.

בימים האחרונים הצטרפו לתמיכה גם פורום הנשים, פורום יש''ע, מזכ''ל הקיבוץ הדתי נחמיה רפל, מזכ''ל הפועל המזרחי, אבי סולימן וראש ישיבת ההסדר במודיעין, הרב שינוולד.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49