ברקת בוועדת הפנים של הכנסת: "אסור לנו להיכנע לטרור ויש להחזיר את שלטון החוק למזרח ירושלים"

ברקת אמר בועדה: "ביטול ביקורים בירושלים משחק לידיהם של מפירי הסדר. אני קורא לכולם לעלות ולבקר בעיר הבירה, לחזק אותה ולסייע להחזרת השקט לירושלים"

עמיעד טאוב ו28/10/2014

\"אסור לנו להיכנע לטרור\". ברקת (צילום: דוברות עיריית ירושלים)

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הציג בוועדת הפנים של הכנסת את המתווה שיזם וגיבש יחד עם גורמי הביטחון ומשטרת ירושלים למיגור הפרות הסדר בשכונות מזרח העיר.

ברקת ציין "כפי שאני אומר כבר חודשים, המצב בירושלים בלתי נסבל ויש לפעול באופן חד וברור כנגד כל תופעת אלימות המתקיימת בעיר.  המתווה שהצגתי היום ייתן לכוחות המשטרה את האמצעים לנצח את מפירי הסדר ולהחזיר את השקט לתושבי הבירה. היום ברור יותר מתמיד כי יש להכניס את כוחות המשטרה אל תוך השכונות הערביות בהן יש הפרות סדר, להציב אותם בנקודות שולטות, בפריסה גדולה ובמערך כוחות משמעותי, להגביר את השימוש באמצעים טכנולוגיים שיביאו להגברת המודיעין ולהחמיר את הענישה כלפי מפירי הסדר. אנו פועלים יחד עם המשטרה שנוכל על מנת להחזיר את השקט לעיר ואני אמשיך לעמוד על המשמר ולא אשקוט עד שהביטחון ישוב לירושלים".

על ביטול הטיפולים בירושלים אמר ברקת: "ביטול ביקורים בירושלים משחק לידיהם של מפירי הסדר. אני קורא לכולם לעלות ולבקר בירושלים ולחזק אותה ולסייע להחזרת השקט לירושלים".

 ברקת הציג את המתווה שגיבש הכולל:

פריסת כוחות משטרה איכותיים באופן קבוע ולאורך זמן בתוך השכונות בהן יש הפרות סדר.

פיתוח אמצעים טכנולוגיים חדשניים להתרעה, הרתעה וסיוע לכוחות בשטח: בלוני תצפיות, רחפנים כלי טיס בלתי מאוישים המספקים מידע מודיעיני משלים.

יצירת כוחות משימה משולבים למשטרה ולעירייה אשר יתמחו בתאי שטח וישלבו מידע מהאוויר יחד עם פעילות שיטור בקרקע.

מדיניות בית שמאי מפירי הסדר: החמרת הענישה בחוק ובמדיניות הפרקליטות, שילוב ותיאום מערכות האכיפה מדינה-עירייה, הגברת האכיפה העירונית וטיפול במפגעי רעש וונדליזם.

המשך צמצום פערים במזרח העיר: האצת תשתיות כבישים, צמצום בניית כיתות לימוד, חיזוק שיתופי הפעולה עם המינהלים הקהילתיים.

ברקת ציין כי בירושלים נמשכת שגרת חיים רגילה, נמשכים אירועי התרבות והפנאי והעירייה מקפידה להמשיך בכל הפעילות ממנה נהנים כל תושבי העיר והמבקרים והתיירים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49