ח"כ עופר שלח:''תרבות איננה כלי לקידום מטרותיה של המדינה''.

ח"כ עפר שלח, יו"ר שדולת התרבות: "המדינה מממנת תרבות כי היא חיונית, לא פחות מדיור או תחבורה. המדינה צריכה לממן תרבות בלי לעסוק בתוכנה".

עמי שרון ו14/06/2015

אילוסטרציה (צילום: באדיבות דינה כהן)

ח"כ עפר שלח, יו"ר שדולת התרבות בכנסת:"תרבות איננה כלי לקידום מטרותיה של המדינה. ייעודה אינו לרומם את הרוח אלא להעשיר אותה - לפעמים דווקא בכך שהיא מרגיזה. מבחנה היחיד הוא באיכותה.

המדינה מממנת תרבות כי היא חיונית, לא פחות מדיור או תחבורה. המדינה צריכה לממן תרבות בלי לעסוק בתוכנה. נקודה. יותר מזה: פעולות שייתפסו כצנזורה - ושלא ניתמם, הפסקת סיוע ממשלתי במקום שבו אמנות לא יכולה לקיים את עצמה בלעדיו היא סוג של צנזורה - משחירה את שם ישראל בעולם הרבה יותר מכל הצגה שולית על עוולות הכיבוש. מי שבאמת רוצה להילחם בחרמות, שיראה את האמת: שישראל היא מדינה עם דמוקרטיה פתוחה וחזקה.

ואחרי שאמרנו את זה, חלק מהתגובות נגד מינויה של מירי רגב לשרת התרבות היו נגועות בהתנשאות. יש משהו לא תרבותי ומקומם במי ששופט מראש שר, ומצד שני דורש שהמדינה תסייע לו מתוקף זה שמה שהוא עושה הוא ״תרבות״."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49