השר בנט:"ראש הממשלה אמר "תהיו כחלונים" ואני אומר "תהיו אמונה".

לקראת יום האישה הבינ"ל, ציינה אמש (יום ג') תנועת האישה הדתית-לאומית 80 שנות פעילות, מאז הקמת ארגון הפועלות הדתיות בארץ ישראל. הכינוס החגיגי - בגבורות אמונה - נערך במרכז וואהל, שבאוניברסיטת בר-אילן, בהשתתפות חברי כנסת, נבחרי ציבור, ראשי הציונות הדתית וארגוני הנשים בישראל ומאות אורחים מהארץ ומהעולם.

ליאת עפרי ו02/03/2016

(צילום: יוסי זליגר)

(צילום: יוסי זליגר)

תעודות הוקרה הוענקו למתנדבים המצטיינים בסניפי "אמונה" ובמוסדותיה. בירך נשיא האוניברסיטה והשר לשעבר, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ.

יו"ר "אמונה", ליאורה מינקה, ציינה כי כדי לממש את החזון ואת היעדים של מייסדות התנועה, יש צורך בהרבה אנשים טובים ומאמינים, החשים מחויבות אמתית לחברה, לקהילה ולמדינה. "אנחנו מצאנו את האנשים הללו, וכשלא מצאנו - הם מצאו אותנו" אמרה. מנכ"ל "אמונה" דוד הדרי התכבד בהענקת הפרסים.

הטקס המרכזי נערך בסימן צמיחה והתחדשות - "והיא כפורחת עלתה". נשא דברי ברכה; שר החינוך נפתלי בנט, שאמר כי כמו שראש הממשלה המליץ בזמנו לשרים "להיות כחלונים", כך הוא ממליץ להיות אמונה. "יש בהם נחישות של סיירת, מקצוענות של היי-טק ומסירות של אימא".

על חלום האמונה והגשמתו, ראיינה העיתונאית סיון רהב-מאיר שלוש נשים המייצגות תקופות בעבר, בהווה ולקראת עתידה של תנועה, הנחשבת לגדולה שבין ארגוני הציונות הדתית בישראל. עדה קרל, יו"ר סניף פתח-תקווה, ותיקת הפעילות ובעלת אות המתנדב מטעם נשיא המדינה; יו"ר "אמונה", שהובילה את התנועה לזכייה בפרס ישראל, ליאורה מינקה; וכן צילי שפיר ואסיה קבלן, מדריכה וחניכה בבית הילדים אמונה-צבע בנתניה.

עו"ד צילית יעקובסון, העומדת בראש ארגון "בת מלך", המפעיל מקלט חירום לנשים דתיות, זכתה בתואר "אשת השנה" של אמונה. מדבריה בכנס: "הכבוד וההוקרה הוא לא לי. כמוני כמוכן נשות אמונה כולנו שליחים ושליחות. הכבוד לנשים האמיצות במקלטים העושות מאמצי על לבחור בחיים, לשקם ולהשתקם, כדי להיות בנות מלכים. אסתר המלכה גייסה כוחות שלא שיערה שיש לה. כל אישה היא בבחינת אסתר במובנים רבים. נשות המקלטים לא דמיינו שכך יראו חייהן. הן גייסו כוחות להגן עליהן ועל ילדיהן מול אויב מבית. לכל אסתר דרוש מרדכי היהודי שיעמוד מאחוריה, שמאמין שמגיע רווח והצלה לה ולילדיה. אף אישה ואף ילד אינם צריכים לחיות תחת איום ואלימות".

האירוע נחתם במופע מוסיקלי של ירדנה ארזי ותזמורתה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49