נחתם הסכם השכר עם הבלניות

ליאורה מינקה יו"ר "אמונה": "לאחר שלוש שנים בהן אמונה פעלה לפתרון המשבר נעשו סוף סוף צדק והכרה במאות בעלות מקצוע"

עמי שרון ו26/06/2016

(צילום: באדיבות אלון ארנון)

לאחר שנים של מאבקים נחתם הסכם שכר עם כ- 800 בלניות הפועלות בכל רחבי הארץ, לפיו הבלניות תקבלנה תוספת של 17.5%, וגם תוספת חד פעמית של 2,000 ₪.

לדברי ליאורה מינקה, יו"ר תנועת האישה הדתית לאומית "אמונה": "היום זכו הבלניות, וזכה כל עם ישראל, בהכרה במקצוע החשוב הזה, מקצוע שיש בו אחריות ומסירות ואמונה רבה, ובצורך של הנושאות בו לגמול הולם ולתנאים של כבוד. תנועת "אמונה", כמי שיזמה וליוותה את מאבקן, ופעלה לפתרונו - מברכת על ההישג החשוב".

יצוין, כי תנועת אמונה פנתה בנושא השכר כבר לפני כשלוש שנים למשרד הדתות, בעקבות פניות רבות אליה של בלניות מכל רחבי הארץ. התנועה יזמה עוד בזמן כהונת הכנסת הקודמת דיון בוועדת כספים בראשות ח"כ סלומיאנסקי. והציפה את מצבן הקשה של הבלניות. לאחר הבחירות האחרונות חידשה "אמונה", יחד עם קבוצת "אדוות", את הבקשה לדיון בוועדת הכספים בראשות  ח"כ גפני.

יו"ר הוועדה הורה על הקמת ועדה מיוחדת שתדון בעניין. בוועדה היו חברים נציגי האוצר, המשרד לשירותי דת, המועצות הדתיות וההסתדרות (כנציגי הבלניות). עם זאת, גם בוועדה המיוחדת לא הצליחו להגיע לסיכום ולפתרון המשבר. בעקבות לחץ שהפעילה תנועת "אמונה" פנה ח"כ גפני שלשום למנכ"ל משרד הדתות בדרישה לחתימה מיידית על ידי נציגי המועצות הדתיות, והבוקר כאמור נחתם ההסכם.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר


Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49