מדינת ישראל תשקיע 4 מיליון שקלים בשיפוץ ושימור בית הרב קוק

במסיבת עיתונאים מיוחדת בבית הרב, עדכן הרב יוחנן פריד, יו"ר בית הרב, על מצב המאבק מול הטוענים לבעלות על הבניין. הוא הודיע כי לאחר שהממשלה הכריזה על בית הרב כאתר מורשת, התגייס השר לענייני ירושלים והמורשת השר זאב אלקין, להשקיע בשיפוץ המקום ובהפיכתו למוזיאון כשלושה מיליון שקל ומיליון נוספים שתעביר עיריית ירושלים כהשלמה.

עמי שרון ו15/09/2016

(צילום: באדיבות בית הרב קוק)

ראובן פינסקי ראש אגף בכיר מורשת, במשרד ירושלים ומורשת, הציג את התוכניות להעצמת ושימור המורשת הלאומית בבית הרב. "ההשקעה הממשלתית שתוכננה בתחילה הייתה כמיליון וחצי שקל, והשר זאב אלקין השר לירושלים ולמורשת, החליט להכפיל אותה לכדי שלושה מיליון שקלים. הממשלה מעוניינת להפוך את המקום מאתר טיפה מיושן למוזיאון תוסס חיים. מבחינתנו, כמו שאף אחד לא מעלה על דעתו לבנות בניין על הבית של בן גוריון, לא נאפשר להפוך את הבית הזה למיזם נדל"ן. אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי לשמר את בית הרב, השר נחוש מאוד בעניין הזה ואם נצטרך, גם הפקעה באה בחשבון. ראש הממשלה גם הוא כבר הביע את דעתו בנושא ואנו ומשקיעים 4 מיליון שקלים, בסך הכול כדי להפוך את הבית למוזיאון על הרב. ומשנתו. מבחינתנו, כל ילד שמגיע לירושלים צריך לעבור בבית הזה."

פינסקי פרס בפני העיתונאים את התוכנית לשיקום, שיפוץ והפיכת הבית למרכז גדול. הדבר הבא מבחינתו, זה לפעול להסדרה לטווח ארוך של התקציבים לשימור והפעלת הבית. צריך להיות חוק שמתקצב את העניין הזה. אברהם טייץ מבית הרב אמר שהמטרה שניצבת כעת בפנינו זה לשמר את הקיים ולדבר בשפה עכשווית.

מי שנבחר לעצב את המוזיאון הוא משרד האדריכלים ניצן רפאל המתמחה במוזיאונים. האתגר שהוצב בפניו לספק תחושה שהזמן עצר מלכת ושהרב רק יצא לרגע... על בסיס תיקי תיעוד ששימרו את כל המידע מתקיימים כעת דיוני ועדת היגוי שתקבע בסופו של דבר כיצד ייראה ויתנהל המוזיאון.

בסיום מסיבת העיתונאים הוסר הלוט מעל השלט המבשר על פיתוח המקום בידי הממשלה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49