חברי בני עקיבא זוכרים את חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה

לקראת יום הזכרון מקיימים היום עשרות אלפי חברי תנועת בני עקיבא את פרויקט "נר לנופל" בבתי העלמין הצבאיים והאזרחיים בארץ. הם פוקדים את קברם של למעלה מ-23,000 חללי מערכות ישראל וכ-3500 חללי פעולות האיבה. החניכים, שלמדו את סיפור הנופלים, מתייחדים עם זכרם, משאירים מכתב, מדליקים נר וקוראים פרקי תהילים לזכרם.

עידן הראל ו01/05/2017

(צילום: בני עקיבא)

לקראת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל מתקיים כמדי שנה, פרוייקט "נר לנופל" בכל בתי העלמין הצבאיים והאזרחיים ברחבי הארץ. במסגרתו מגיעים עשרות אלפי חברי בני עקיבא לקבריהם של למעלה מ-23,000 חללי מערכות ישראל וכ-3500 נפגעי פעולות האיבה. החניכים מתייחדים עם זכר הנופלים, משאירים מכתב אישי לאחר שלמדו את סיפור הנופל, מדליקים נר וקוראים פרקי תהילים לזכרם.

הפרוייקט החל לפני כ-20 שנה בעקבות יוזמה של מזכ"ל בני עקיבא לשעבר דני הירשברג ששכל את אחיו יצחק במלחמת שלום הגליל. הפעילות הינה בשיתוף פעולה עם צה"ל, כאשר התנועה פועלת גם מול המוסד לביטוח הלאומי ביחס לנפגעי פעולות האיבה. לפרוייקט קדמה עבודת הכנה ארוכה בה חולקו החניכים באופן מסודר כך שאף קבר של חלל צה"ל ונפגע פעולות איבה לא יישאר מיותם ביום הזכרון.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל: "דווקא החיבור של הדור הצעיר לשרשרת הדורות הארוכה של העם היהודי מבטיחה בנייה של דור עתיד ערכי, יוצר ומשפיע ומוביל שינוי. נזכור ולא נשכח את טובי בניה ובנותיה ,שמסרו נפשם על קדושת העם והארץ. זוהי חובתנו המוסרית העליונה ביותר."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49