שופטי בג"צ לצד בתי הדין הרבניים

שופטי בית המשפט העליון התייצבו לצד בתי הדין הרבניים כאשר דחו בתוקף עתירה לבג"ץ: "בית המשפט הגבוה לצדק אינו יושב כערכאת ערעור על החלטות בתי הדין הרבניים" כתבו השופטים יצחק עמית, עוזי פוגלמן ואורי שהם ושגרו בכך מסר לעורכי הדין לענייני משפחה לחדול מלהשיג על החלטות בתי הדין.

עמי שרון ו24/05/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

בג"ץ החמיא לבית הדין הרבני באשדוד על "פסק דין ארוך, מפורט ומנומק היטב בבחינת "דבר דבור על אופניו". השופט יצחק עמית הוסיף כי "יש להצר על כך כי עתירות כאלה מוגשות למרות עשרות פסקי דין של בית המשפט העליון שהדגישו פעם אחר פעם כי הבג"ץ אינו דן בערעורים על בתי הדין הרבניים. התערבות בהחלטות בתי הדין תעשה רק בנסיבות מיוחדות מאוד".

בית המשפט העליון דחה בתוקף עתירה של עורך דין רענן בר זוהר שביקש מבג"ץ להתערב בהכרעתו של בית הדין הרבני הגדול בסכסוך ירושה בנימוק מעורפל של חוסר סמכות. "די לעיין בעתירה זו כדי להיווכח כי מדובר בערעור לכל דבר ועניין בשאלה משפטית מובהקת של פרשנות הסכם באצטלה של טענות נוסח חריגה מסמכות או חוסר סבירות קיצונית" כתבו השופטים ושיגרו מעין הערת אזהרה למערערים על בתי הדין ופרקליטיהם שלא להטריד יותר את בית המשפט העליון בערעורים על בית הדין הרבני הגדול.

עוד כתבו השופטים ופסקו כי "הרבה לפנים משורת הדין אין הפעם צו להוצאות לטובת המדינה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49