מיזם חדש מחבר בין מרכז רבין למרכז קטיף

המיזם ״ניהול מחלוקת בחברה הישראלית" ע"ש שירה בנקי ז"ל מחבר בין  מרכז יצחק רבין ומרכז קטיף להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון, במטרה לעורר שיח בין בתי-ספר דתיים וחילונים כדי להנחיל את ההבנה שהדרך לפתור מחלוקות אינה באלימות.

עמי שרון ו12/06/2017

אילוסטרציה (צילום: באדיבות הרב קובי בורנשטיין)

אירוע ההשקה יתקיים במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הוריה של שירה בנקי ז"ל, דליה רבין העומדת בראש מרכז יצחק רבין ודוד חטואל יו"ר המועצה הציבורית גוש קטיף.

באירוע יטלו חלק תלמידים מאולפנת צביה חפץ חיים, תיכון אזורי באר טוביה וישיבת צביה קטיף, המשתתפים בתוכנית החלוץ של המיזם.


מטרת המיזם הינה להנחיל את החזון החינוכי לפיו ניהול מחלוקות בחברה הישראלית, אינו יכול להתבצע באלימות מכל סוג שהוא, אלא בהקשבה, בחיזוק המרכיבים המשותפים ובהבנה שעצם קיומה הלגיטימי של מחלוקת, אינו צריך להוביל לשנאה, התבדלות ואלימות. נשיא המדינה וראשי שלושת הגופים הנוטלים חלק במיזם יישאו דברים בחלקו הראשון של האירוע ובהמשך יתקיים רב שיח ומעגלי שיח, בהשתתפות רכזי המיזם ונציגי התלמידים.

אורי בנקי, "דרך שירה בנקי":"כפי שבתחילה החיבור בין מרכז רבין למועצה הציבורית גוש קטיף נתפס כבלתי אפשרי אך הצליח לבסוף, כך אנחנו מאמינים, שניתן באמצעות חיבור בין בני ובנות הנוער מהמגזרים השונים להנחיל ניהול משברים ללא אלימות בחברה הישראלית".
 

דליה רבין, ראש "מרכז יצחק רבין":״אני מברכת את המיזם החדש שאנחנו בתהליך מתקדם בהשקתו ושמחה על כך שמרכז רבין מהווה חלק מרכזי בו. שיתוף הפעולה בינינו לבין מרכז קטיף והוריה של שירה בנקי ז"ל בהחלט משקף את החזון החינוכי של מרכז יצחק רבין: הידברות כנה ופתוחה בין כל הקבוצות המרכיבות את החברה הישראלית".

 
דוד חטואל, יו"ר המועצה הציבורית מרכז קטיף:"המפגש של התלמידים עם ההדרכה המשותפת של המדריכים השייכים לגופים השונים זה מזה, מהווה חוויה חינוכית וערכית ייחודית במינה. שיתוף הפעולה יוצר שיח של אחריות לאומית. אחריות שאיננה מטשטשת את המחלוקת אלא יודעת לשים אותה התוך הראיה המקיפה של המשותף והמאחד ביננו. זוהי הדרך בה אפשר להצליח לנהל את המחלוקות בתוכנו באופן בונה ומפרה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49