"אמונה": אף לא משגיחת כשרות אחת מבין אלף!

יו"ר "אמונה" ליאורה מינקה: "אין שום סיבה בעולם, שהרבנות לא תנצל פוטנציאל עצום של נשים, הבקיאות ומנוסות בתחום. עובדה היא שבוגרות הקורס של אמונה זכו ב-100% הצלחה, לעומת 60% מהגברים".

עידן הראל ו29/08/2017

מינקה.הדרה (צילום: באדיבות דרור סיתכהל)

תנועת האישה הדתית-לאומית "אמונה" שבה ומתריעה מפני אוזלת ידם של הגורמים המוסמכים ברבנות הראשית לישראל ובמשרד לשירותי דת, המתעלמים באופן מוחלט, ולאורך זמן, מהנחיות בג"צ ומביקורת המדינה, בכל הקשור לשילוב נשים במערכות השגחת הכשרות.

כזכור, בעקבות עתירה של "אמונה" מלפני כארבע שנים, פסק בג"צ כי אין עוד מניעה לנשים מלשמש משגיחות כשרות. מאז, אפשרה הרבנות ל-12 נשים להיבחן, וכולן עברו בהצטיינות את מבחן ההסמכה, ואולם בכך הסתיים לכאורה התהליך, שהיה אמור לפרוץ דרך חדשה. למרות אפיק התעסוקה, שנראה מבטיח, נקלטו במהלך השנים 2015-16 כ-178 משגיחי כשרות ב-93 מועצות דתיות ברחבי הארץ, ואולם אף לא אישה אחת.

בדיון שנערך לפני שנה בוועדה לענייני ביקורת המדינה, ציין מנכ"ל המשרד לשירותי דת, כי על-פי הערכת משרדו יש צורך להסמיך כ-4000 משגיחי כשרות, והמשרד אף מגביר מאמציו להתגבר על המחסור. כאלף גברים נבחנו, לדבריו, בשני מועדים הסמוכים למועד הדיון, ואולם רק כ-60% מאלה עברו את הבחינות בהצלחה.

במכתב אל מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס ואל מנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן, מדגישות יו"ר "אמונה" ליאורה מינקה, והיועצת המשפטית ציפורת שימל, כי למיטב ידיעתן אף לא אחת מבין אלף הנבחנים הייתה אישה, ומצטטות מתוך דו"ח מבקר המדינה, שכבר קבע באופן ברור: "מצב שבו שיעור הנשים מכלל משגיחי הכשרות הוא פחות מאחוז, משמעותו הדרה מעיסוק זה, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם הדרישה למתן שוויון הזדמנויות בתעסוקה. על הרבנות ועל המשרד ליזום פעולות פרו-אקטיביות לעידוד שילוב נשים במקצוע השגחת כשרות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49