הרב הראשי, הרב יוסף:'' אוי ואבוי, אם יהיה כדורגל בשבת''

הראש״ל הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף מתייחס לראשונה לכוונה להתיר באמצעות ועדת שרים משחקי כדורגל בשבת באופן רשמי ואמר כי הדבר חמור אף יותר מעבודות הרכבת המבוצעות בשבת.

עמי שרון ו03/09/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

את הדברים אמר הרב הראשי במסגרת שיעורו השבועי המועבר בלווין מבית הכנסת ה׳יזדים׳ בירושלים שם תקף את הכוונה לאפשר את המשחקים בשבת ואמר:
‎"מבקשים לתת היתר ׳ראסמי׳ למשחקים, אוי ואבוי, אם יהיה כדורגל בשבת  כל המקומות כולם יעשו כדורגל, יבואו אנשים עם מכוניות והספרדים שלנו, שאנחנו דואגים להם, הם אנשים מסורתיים באים להתפלל בית כנסת, תלכו לראשון לציון, תלכו להרצליה ... אני הייתי שם, כמה פעמים שבתות עשיתי שם, וראיתי מה קורה שמה, אנשים לא כל כך דתיים אולי אפילו מחללי שבת, אבל ברגע שיש כדורגל בשבת בהיתר של ועדת שרים - אוי ואבוי".

‎"מה יהיה עם הספרדים שלנו?", הוסיף הגר"י יוסף, "במקום שישבו בשבת וילמדו תורה - אפילו אם לא לומדים תורה אבל לא לעשות חילול שבת ההמוני הזה, שעכשיו זה יהיה בהיתר, זה הרבה יותר חמור שהדבר נעשה בהיתר מאשר שעושים את זה שלא בהיתר".

‎הראשון לציון הוסיף ואמר כי "צריכים להתפלל על המנהיגים שלנו שהקדוש ברוך ייתן להם חכמה בינה ודעת שהם יחזרו בתשובה. רבותיי, כולנו חוזרים בתשובה, גם השרים וחברי הכנסת וראש הממשלה, כולם צריכים לחזור בתשובה, כל אחד והעבירות שיש בידו".

‎"אוי ואבוי הדבר הזה שיעשו, זה יותר גרוע רבותיי מהרכבת. כמה עשו רעש על הרכבת שעובדים בשבת, הפועלים שעובדים, לא יודע יהודים, גויים, אבל עשו מזה רעש, נכון? צודקים, ודאי צודקים, זה יותר גרוע. שמה זה רק פועלים, פה זה כל הספרדים שלנו, אחינו הספרדים, מסכנים, ייכשלו בחילול שבת כזה גדול".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49