לאחר עליית ריביות משכנתא בשנת 2016, הריבית שוב יורדת ב2017

ריבית המשכנתא חוזרת למסלול הירידה שהיא עושה אחת לכמה שנים והשאלה הכי נפוצה כעת היא האם כדאי לקנות דירה ולנצל את הריבית הנוחה כדי לקבע כמה שיותר מהמשכנתא במסלול נוח כזה. התשובה, כמו תמיד, תהיה מורכבת מכל האפשרויות שעומדות בפניכם באמת אם יש לכם הון עצמי ועד כמה הוא מתוך ההון הכולל שנדרש לכם הן לצורך קניית הדירה והן לצורך תשלום עלויות נלוות כמו עורכי דין, מתווכים, מס רכישה, שיפוצים ושדרוגים ועוד עלויות שטרם חשבתם עליהן.

עידן הראל ו12/11/2017

Pixabay (צילום: Pixabay)

 

חברו את המספרים כדי לדעת איפה אתם עומדים

 

התשובה כרוכה ראשית בבחינת מצבכם הכספי, רצוי בעזרת יועץ חיצוני לבנק שישמש יועץ משכנתאות משלכם. רק שם, כשתראו את כל המספרים מונחים לפניכם תוכלו לדעת אם אתם נמצאים במסלול הנכון שיכול לאפשר לכם ניצול ירידת ריבית משכנתא. אם אינכם רוצים עדיין להתחייב השתמשו בחישובי מחשבון משכנתא כדי להבין היכן אתם עומדים ובמה תוכלו לעמוד גם לאחר המספרים החדשים שניצבים לנגד עיניכם. קחו בחשבון כמובן שהריבית אינה נשארת כזאת לאורך השנים וסביר להניח שכל בנק ירצה לפצות את עצמו על ירידת ריבית זאת. עם זאת, המחויבות של הבנקים לתת לכם חלק מהמשכנתא בריבית קבועה יכולה בהחלט לסייע לכם לרכוש דירה ולהתחייב למסלולים אלה.

השקיעו בתבונה בלבד

מומלץ מאוד לא להתפתות להשקיע יותר למרות שזה נראה כמו הזדמנות פז לקחת משכנתא גבוהה יותר בהתבסס על ירידת הריבית, הן משום שאנחנו חיים במציאות שסובלת כעת מאי ודאות בכלכלה העולמית ולא כדאי לקחת סיכונים אם העבודה והפרנסה שלכם תלויה מאוד גם במה שקורה בעולם, ובכל מקרה שפרו במעט את הרכישה שלכם אם אתם יכולים לעשות זאת, מבלי להתפתות ליותר מדי. כמו תמיד, הכלל להתקדם בהדרגה נכון גם כעת, בדיוק כמו שבבורסה ובשוק ההון יש גלים צפויים של גאות ושפל ותמיד תוכלו לנצל את אחד הגלים האלה בעתיד גם לטובתכם.

הטנגו שבין הבנקים למבקשי המשכנתאות

כל הסיפור של עליית הריבית קשור לביקושי השיא של המשכנתאות והפריחה בשוק הדיור עד 2016 שגרמה לבנק ישראל לדרוש מהבנקים לנקוט במשנה זהירות מה שבעקיפין גרם להעלאת הריבית מצדם. כעת, כשהשוק קפוא וללא תזוזה משמעותית הבנקים מוכנים להוריד את הריבית אבל גם כאן זה יהיה נתון שוב לחסדי הבנקים והרגולציה של בנק ישראל כך שאין לסמוך לאורך זמן על הרצון הטוב שלהם. עשו את החישובים שלכם בנוגע לחישוב ריבית המשכנתא שתוכלו לקחת וזכרו שהבנקים דואגים לטובתם בעיקר ופחות לטובתכם האישית. הם אמנם חזרו להיטיב עם הלקוחות וחויבו על ידי בנק ישראל להמשיך לקבל יועצי משכנתאות פרטיים כנציגיכם, אבל זה אינו פוטר אתכם מהשקעה נבונה במסגרת היכולת שלכם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר


Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49