מלקולם הונליין על המעבר השגרירות לירושלים: "הנשיא טראמפ עושה את הדבר הנכון, לא צריך לשאול שאלות אלא פשוט לעשות זאת"

במהלך השבוע האחרון סיירו וביקרו משלחת גדולה של חמישים איש של יהודים מן העולם ובהם יו"ר ועידת הנשיאים מלקולם הונליין, מבכירי היהודים בארה"ב והועד הבינלאומי להגנה על הר הזיתים על ידי האחים לובינסקי, אנשי עסקים בקהילה היהודית בניו יורק, בה הושק  השדולה הגדולה ביותר בכנסת, בראשות ח"כ יואב בן צור, יו"ר סיעת ש"ס, ובפעם הראשונה רבים מחברי הכנסת מכלל הקשת הפוליטית חברים בשדולה אחת. האורחים היו אורחים מכובדים של הנשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין בבית הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו אירח במשרד ראש הממשלה ובנוסף סיירו בבית הקברות הוותיק בבית הזיתים עם מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי ומפקד מרחב קדם דורון תורג'מן 

עידן הראל ו07/12/2017

​צילום באדיבות שדולת ארץ ישראל (צילום: ​צילום באדיבות שדולת ארץ ישראל)

​צילום באדיבות שדולת ארץ ישראל

השבוע הגיעה משלחת של מעל חמישים חברי הועד, אישי ציבור חשובים מהיהדות ומהזרמים השונים שהזדהו לחלוטין עם הבעיה ומסייעים רבות למלחמה בוונדליזם והביטחון המעורער באזור זה לצורך השגת השדולה למען הר הזיתים.  שדולה אשר מאגדת בתוכה חברי כנסת ושרים מכמעט כל מפלגה  קיימת למעט הרשימה הערבית המשותפת. מדובר בשדולה, שרבים מחברי הכנסת מכלל הקשת הפוליטית חברים בה ובעצם זו השדולה הגדולה ביותר כיום בכנסת.
האורחים התארחו במספר מוקדים במהלך השבוע, בינהם בית הנשיא, משרד ראש הממשלה, משרד של הרבניים הראשיים לישראל, סיור בהר הזיתים עם מפקד מחוז ירושלים ובמשכן הכנסת.
סגן יו"ר ועידת הנשיאים בארה"ב, המכהן בפועל כיו"ר, מלקולם הונליין בהשקת השדולה למען הגנת הר הזיתים שהתקיימה ביום ג' ואמר: "העובדה שחברי כנסת לא ביקרו את הקברים של ההורים שלהם או את הסבים וסבתות שלהם, מהווה כתם לעם היהודי. אין לי שום קרובים שגרים שם אבל בשבילי, הרעיון שההגעה לשם לא הייתה אפשרית בביטחון בכלל לא מקובל."
בנוסף מלקולם הונליין, התייחס להעברת השגרירות לירושלים ואמר: " לאחר הכרת טראמפ בירושלים כעיר קדושה ליהודים, לא הייתה אפילו התחממות גזרה אחת, לא הפגנה אחת. כשעושים את הדבר הנכון לא שואלים שאלות, פשוט עושים. הנשיא של ארצות הברית הולך לצאת בהצהרה על ירושלים. תראו את כל הספקולציות, את כל העניין התקשורתי סביב זה. למה אף אחד לא שואל על כך שיש לנו שגרירות בבירת אירן? או בצפון קוראיה? או סוריה ולוב? אבל בבירת המדינה של בת הברית הקרובה ביותר אלינו במזרח התיכון, מדינת דמוקרטיה, במקום שבו יש 3300 שנים של היסטוריה ומורשת יהודית מאז דוד המלך, זה נושא שמעלה כל כך הרבה ספקולציות?"
עוד הוסיף "כשהנשיא טראמפ ביקר בכותל ויצא בהצהרה בה הכיר את ירושלים קדושה ליהודים, לאחר החלטת אונסקו המכחישה, לא הייתה אפילו התחממות גזרה אחת, לא הפגנה אחת. כי כשעושים את הדבר הנכון לא צריך לשאול שאלות אלא פשוט לעשות זאת".
יו"ר האופוזיציה,ח"כ יצחק הרצוג אמר בהשקת השדולה להגנת הר הזיתים בכנסת והגיב לאיומי ארדואן:  "ירושלים היא בירתנו הנצחית, אף אחד לא יוכל לבטל את הקשר שלנו לירושלים לא בהבל פה ולא באיומים. המשימה היא גדולה! הייתה לי זכות בתור שר השיכון להקים ועדה שמצאה צורך חיוני ולאומי להגן על הר הזיתים. אבל זה לא יכול להיות מתחם סגור ושמור אלא פתוח".
עוד אמר: "כילד ידעתי שחייבים לשמור על המקום הזה. הגעת כולכם בראשות מלקולם הונליין, מראה כי מדובר באתר של כלל יהודי העולם. המקומות הקדושים הינם מקור כוחנו וגאוותנו ואף אחד לא יוכל לבטל את הקשר שלנו לירושלים. ירושלים היא בירתנו הנצחית לא בהבל פה ולא באיומים".
יו"ר סיעת ש"ס ויו"ר השדולה להגנת הר הזיתים, ח"כ  הרב יואב בן צור אמר: "אני מברך וגאה להיות יו"ר השדולה הגדולה ביותר בכנסת להגנה על הר הזיתים, אליה הצטרפו 65 ח"כים מכל סיעות הבית. מיום הקמת השדולה צומצמו מספר חילולי הקברים באחוזים משמעותיים ואנחנו רק באמצע הדרך. בכל מחיר נשמור על כבוד הנפטרים הקבורים במקום ועל ביטחון המבקרים. בהזדמנות זאת אודה לשר הפנים הרב אריה דרעי על הגיבוי והתמיכה בתהליך, ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין על שיתוף הפעולה בהקמת השדולה, לשר השיכון יואב גלנט על מימוש האחריות ורתימת משרדו, לשר לשירותי דת , דוד אזולאי, לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, לוועד להגנה על הר הזיתים, למועצת בתי העלמין בירושלים למשטרת ישראל ולצה"ל"
יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת על הר הזיתים, מנחם לובינסקי אמר: "עכשיו תוך בשבע וחצי שנים האחרונות הוקם כאן תחנת משטרה הוצבו 173 מצלמות אנשים מרגישים פה בטוח. העם עם הר הזיתים".
עוד אמר:"השלב הבא זה להבטיח שכל הגישות להר הזיתים יהיו פתוחים וגם כן לשפץ ולתקן את מה שנשבר,לבנות את המרכז מידע. בימים האחרונים התחילו לפעול קוי תחבורה ציבורית מסודרים להר הזיתים. כל ההר קם לתחייה אפשר להגיד".
מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי אמר: "אנחנו שומרים על כל ירושלים בטח המקומות היותר ויותר רגישים אנחנו נמצאים באחת המקומות המאוד רגישים ומאוד קדושים מהמקום הזה אפשר לראות את כל מורשת עם ישראל. מהמקום הזה רק מפה ממבט אחד אפשר  להבין הכל אנחנו עושים הרבה מאמצים בשנים האחרונות בעיקר בתקופה האחרונה להביא שקט לירושלים ליצור פה מצב שכל אחד, כל אזרח יהודי יכול להסתובב בכל מקום בירושלים ללא פחד ללא מורא להרגיש בטוח. להיות משוכנע שרואים אותו, שומרים עליו ומגנים עליו ויש לנו תמיכה מסביב מכל ראשויות הביטחון שאנחנו אמונים על ירושלים ואנחנו נמצאים פה כל הזמן. אני מניח שעברתם קצת על התקופה האחרונה להבין קצת מה היה לפחות לפני שנתיים ולאן הגענו עכשיו השקט הזה הוא לא שקט שמגיע פתאום הוא מגיע אחרי עבודה קשה מאוד אחרי פריסה נכונה של כל כוחות הביטחון יש לנו גם את משמר הגבול גם המשטרה הגדולה. 
עוד אמר: "אנחנו נמצאים פה בכל מקום אני חושב שהבאנו את השקט המיוחל לפחות לתקופה הזאת מצד אחד אנחנו שמחים על השקט הזה ועל הביטחון שאנחנו מייצרים מצד שני אנחנו מאוד מאוד לא שאננים אנחנו מבינים שכל רגע הדבר הזה יכול להשתנות כל שנייה המקום הזה יכול להתלקח אבל בשביל להרגיע אתכם, אני באמת רוצה להרגיע אתכם שגם אם זה יקרה, זה יקרה ממש קצר כי אנחנו יודעים גם להגיב, אנחנו יודעים לתקוף אנחנו יודעים ללכת קדימה ולא רק לספוג ולא רק להיכנס למגננה ככה שיש לנו התרעה חזקה". 
עוד הוסיף:  "יש למדינה הזו משטרה חזקה יש אנשים שהם מדהימים שמוכנים להקריב את עצמם והקרבנו את עצמינו רק בשנתיים האחרונות שישה שוטרים נהרגו פה בפעילות מבצעית פה בתוך ירושלים. יש לנו לא מעט פצועים אנחנו איתם מחבקים אותם אנחנו מבינים שבכל רגע נתון אם נידרש להגיב אנחנו נגיב. אנחנו יכולים להגיב, יש לנו את הכלים יש לנו את האמצעים. אז הכי קצר שאני לומר זה להגיד לכם תודה שבאתם ותרגישו בטוחים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49