דרישה מ 'גלובס' להתנצל ולשלם פיצוי בעקבות השוואת הרב וולפא לשייח סאלח

העיתונאי מתי גולן השווה את יו"ר רבני המטה להצלת העם והארץ הרב וולפא לשייח ראד סאלח וקבע שהרב וולפא מטיף לאלימות בשם הדת.

עמי שרון ו27/08/2007

עו"ד אביעד ויסולי המייצג את המטה להצלת העם והארץ פנה בדרישה לעיתון 'גלובס' ולעיתונאי מתי גולן לפרסם הכחשה והתנצלות על דברי הכפשה שפורסמו נגד יו"ר ועד רבני המטה להצלת העם והארץ הרב שלום דב וולפא, שהושווה על ידם לשייח ראד סאלח שקרא לאינתיפאדה נגד המדינה ואף קבעו שהרב וולפא מטיף לאלימות בשם הדת. ויסולי דורש גם פיצוי בסך מאה אלף ₪.

ויסולי מציין במכתבו לעיתון 'גלובס' כי העיתונאי מתי גולן טען במאמרו מיום ה-9/8/07 שהרב וולפא שקרא לחיילי חברון לסרב פקודה לפינוי המשפחות היהודיות מהשוק בחברון, עבר עבירות חמורות מאלה של השייח ראד סאלח ואף קובע במאמרו שהרב וולפא מטיף לאלימות.

במאמרו כתב גולן בין היתר "שניהם מפרשים את ציוויי הדת בדרך הקיצונית ביותר. שניהם מטיפים, בשם הדת, לאלימות... הרבנים מסיתים נגד מדינתם ובני עמם. לכן, אם צריך להעמיד מישהו לדין, אם צריך לשפוט מישהו בחומרה, זה קודם כל את הרבנים".

במכתבו לעיתון 'גלובס" מציין עו"ד ויסולי כי ראיד מחאג'נה (המכונה "השייח' סאלח") הוא פושע מסוכן שהואשם ביום 24.6.03 במתן שירותים ומימון לארגון הח'מאס בעשרות מיליוני ₪ ובמגע עם סוכנים זרים ובהם ראשי הח'מאס וסוכני מודיעין איראניים. ביום 12.1.05 הורשע מחאג'נה עפ"י הודעתו ונידון למאסר של שש שנים וחצי מתוכם שלוש שנים וחצי בפועל.

"ההשוואה שעושה מר גולן במאמר בין רב ומנהיג דגול בישראל כרב וולפא לבין פושע מורשע ב"רמת מסוכנות חריגה".. עלולה להשפיל את מרשי בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם, לבזות את מרשי בשל פרסום פסק ההלכה", כותב ויסולי במכתבו.

ויסולי קובע כי דברי הכפשה אלה "מהווים פרסום לשון הרע נגד מרשי מהדרגה החמורה ביותר. הקביעה העובדתית כי מרשי, הרב וולפא, קורא לאלימות ו"אינתיפאדה נגד המדינה" היא שיקרית לחלוטין, וההיפך הוא הנכון: הרב וולפא קורא לחיילי צה"ל שלא להפעיל אלימות נגד אזרחי המדינה, דבר העומד בסתירה חזיתית לתפקידו ומהותו של כל צבא, קל וחומר "צבא ההגנה לישראל" - צבא האמור להגן על מדינת ישראל וארץ ישראל ולא לתקוף את אזרחיה".

ויסולי דורש מהעיתון גלובס והעיתונאי מתי גולן "לפרסם תיקון או הכחשה של המאמר הנדון, באופן שיובהר מעל לכל צל של ספק כי מרשי פעל כחוק בנושא הסרבנות, וכי האדם שאליו הוא הושווה הוא פושע מסוכן שנדון למאסר בגין פעילות טרוריסטית, וכי אין במעשיו של מרשי כל דמיון או קשר לפעילותו של אותו פושע".

ויסולי דורש בנוסף לפצות את הרב וולפא בגין פרסום דברי לשון הרע במאמר הנדון בסך 100,000 ₪.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49