השר אריאל קורא: "השתלבו בשירות הציבורי"

אתמול ערך שר החקלאות אורי אריאל ביקור מקיף בקריית החינוך שעלבים. במהלך ביקורו נחשף לתכניות החינוך בקריית החינוך מפעילה ונפגש עם תלמידים. "אני מאמין בכם באיכות שלכם וביכולת שלכם".

עידן הראל ו07/02/2018

(צילום: צילום: דוברות מכללת תלפיות)

(צילום: צילום: דוברות מכללת תלפיות)

השר נפגש עם צוות ההנהלה עם ראשי מוסדות החינוך ועם תלמידים ממוסדות החינוך שבקרייה,הישיבה התיכונית, האולפנה, ישיבת דרך חיים וההסדר.

השר נחשף לתוכניות הייחודיות שקריית החינוך מפעילה כגון, תוכנית "נעלה" (נוער עולה לפני הורים), קיומה של ישיבה קטנה בה בשלש השנים הראשונות לומד התלמיד רק לימודי קודש ורק בשנה הרביעית, בשעות אחה"צ, הוא משלים בגרות ולמרות זאת תלמידי מסלול זה, מגיעים להישג של 97% זכאות לתעודת בגרות.

גם העשייה הברוכה עם תלמידי חו"ל, בישיבת ההסדר וההטרוגניות של המוסדות הם מהדברים שהשר שיבח.

לאחר שראש הישיבה הרב מיכאל ימר, הציג את השר ובירך אותו על כל פועלו הרב למען התורה העם והארץ , תאר השר אריאל את ה"אני מאמין שלו" לתלמידים. בדבריו לתלמידים, קרא השר להם, ולכלל הנוער הדתי לאומי, להשתלב בשירות הציבורי. לדבריו, השתלבות בשירות הציבורי, היא השליחות היום!

הגעה לתפקידים בכירים גורם לכך שהאנשים הנמצאים בנקודות ההשפעה יהיו אנשים שיכתבו את חוות הדעת העתידיות. במקום לשבת ולקטר על כל העמדות של עובדי המדינה הבכירים, היו אתם עובדים אלו, שרתו את הציבור! היו לעזר לכל אחד ואחד וכתבו וקבעו אתם את העמדות של קובעי המדיניות.

בהמשך דבריו, הסביר השר אריאל את עמדת המפלגה לגבי נושא השבת. לדבריו חוק המרכולים הוא חוק גרוע. "אסור לקבוע חוק התלוי באדם אחד. היום דרעי שר הפנים מחר יהיה זה יאיר לפיד". השבת היא ערך שלגביו צריכה להיות הסכמה רחבה. הפתרון הנכון הוא: להחליט על יום א' או ו'  כיום שבתון בו אנשים יערכו קניות ויצאו לבילויים ובשבת כל העסקים במרחב הציבורי יהיו סגורים.

השר סיים באמירה שבחורי ההסדר צריכים להבין שבגילם הם צריכים להיות המנהיגים וכבר בגילם הם יכולים לחולל מהפכים ולהוביל שינויים. "בני קצובר היה קצת מבוגר מכם כאשר החל את כל מהפכת ההתישבות ביש"ע".

קחו אחריות על הנעשה, פעלו למען הנכים ולמען כל נושא חברתי אחר! קחו אחריות והנהיגו. 

"אני מאמין בכם באיכות שלכם וביכולת שלכם" סיים השר את דבריו.

השר, כהרגלו בכל ביקוריו נטע עץ בחצר הישיבה ודיבר על הזכות הגדולה שיש לנו שאנו יכולים לטעת ולטעת עוד ועוד בכל מקום בארץ ישראל. זכות לה רבנים ואנשים מהדורות הקודמים התפללו וקיוו ולא זכו.

הביטוי החזק לקשר שלנו לארץ הוא בנטיעה.

ניטע ונאחז בכל רחבי ארץ ישראל בירך השר בסיום ביקורו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49