"אני לא מתבייש בזהות היהודית שלי": יאיר לפיד בכנס ירושלים ה-15

בכנס ירושלים ה 15 של עיתון "בשבע" שמתקיים היום ראיין ישי שנרב מגל"צ את יאיר לפיד לשיחת אחד על אחד. לפיד דיבר בין היתר על דעותיו הפוליטיות, על הקשר שלו ליהדות ועל סוגיית עברו הצבאי. "ראש ממשלה לא צריך להיות גנרל. אלא מדינאי שדואג לאזרחי ישראל ופטריוט".

עידן הראל ו12/02/2018

(צילום: צילום: עמיעד טאוב)


"זה אבסורד שאנשים שלא דיברו איתי מאז שנות השישים יודעים יותר טוב ממני מה הדעות שלי", אמר לפיד בתגובה לטענה כי הוא למעשה הפרזנטור שנועד לשווק את יש עתיד שהיא מפלגת שמאל בה חברים עופר שלח, יעל גרמן ואחרים המזוהים לחלוטין עם השמאל ואף השמאל הקיצוני.
"אל תשאלו אותי על מה שכתבתי לפני שנים. דברו אותי, תשאלו אותי ואת עופר ואת כל מי שנכנס למפלגה שלנו, מה דעתנו היום. לא מה כתבנו או אמרנו בעבר. ואגב, האשימו אותנו שאנחנו נלך למהלכים חד-צדדים של נסיגה. אבל זה ממש לא נכון וסותר לחלוטין את הטקסט הכתוב שלנו שאפשר לראות. אנחנו סבורים שזה יזיק לביטחון המדינה, נסיגה חד-צדדית תזיק למדינה".


לפיד התייחס לדברים שכתב בידיעות אחרונות לאחר גירוש יהודי חבל עזה. "בסך הכל כתבתי כתבה של שניים וחצי עמודים, ושם הבאתי את תחושותיהם של אזרחי ישראל באותה תקופה. כתבתי שהם הרגישו שקבוצה קטנה, המתנחלים, מנהיגים אותם והם סוף סוף לקחו מהם את הריבונות. זה הכל".


לשאלה מדוע בחר להסיר משולחן המליאה את הצעת אי האמון בממשל הזה, אמר לפיד כי הדבר נובע מההתרחשות בגבול הצפון. "כאשר האיראנים על הגדר, חשבנו שיהיה נכון לא לעסוק בפילוג. מדוע המחנה הציוני לא הסיר את הצעתו, תשאלו אותם".


על חוסר ניסיונו הצבאי אמר לפיד: "אז מה, טראמפ חסר ניסיון צבאי. אין קשר למקום בו שירתת בצבא. ראש ממשלה לא צריך להיות גנרל. אלא מדינאי שדואג לאזרחי ישראל ופטריוט". אגב, הוא "עצוב על התפטרותו של יעקב פרי". ובמקביל טוען כי במפלגתו יש לא מעט אנשים ביטחוניים דוגמת יאיר שטרן, עופר שלח ואחרים.
לדבריו, ראש הממשלה ושריו מקבלים במחיאות כפיים את דוד ביטן ש"שותק בחקירה פלילית". לכן, לטענתו, מפלגתו יזמה הצעת חוק שתכריח נבחרי ציבור החפצים בזכות השתיקה לפרוש מתפקידם.

 לפיד בא לבקר בנתיב האבות וחטף על-כך ביקורת רבה מחבריו בתקשורת, בראיון "אחד על אחד" עם ישי שנרב, אמר לפיד: "נפגשתי עם התושבים ורציתי לשמוע אותם ולחזק אותם. הממשלה היא הבעיה. בג"ץ נתן את החלטתו ואין לנו בית משפט אחר. שם הרכבת עוצרת. אבל בג"ץ נתן לממשלה שנה לטפל בבעיה ולא עשתה את זה. אני קורא לממשלה לטפל בבעיה הזו שאפשר לתקן בתוך שבועיים. אפשר להקים להם בינתיים מבנים יבילים כדי שלא יצטרכו לעזוב את השכונה שלהם".


לפיד אמר כי "יחזור ויצטלם שוב עם טלית. אני לא מתבייש ביהדותי. אני לא מתבייש במסורת. תבואו בכל נדרי לראות אותי עם טלית. "אני יודע שאי אפשר לצלם אותי ביום כיפור. אבל אני רוצה שתדעו שאני לא מתבייש בזהות היהודית שלי"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49