"מדוע הימין אינו שולט?"

את כנס ירושלים ה-15 של עיתון "בשבע" שמתקיים היום פתחו בפאנל בהנחיית יאיר שרקי בהשתתפות חברי כנסת ואנשי ציבור, נושא הפאנל: "מדוע הימין אינו שולט?". ח"כ ציפי חוטובלי:"הימין שולט".

עמי שרון ו12/02/2018

(צילום: קרדיט צילום: ישראל ברדוגו)

סגנית שר החוץ חה"כ ציפי חוטובלי (ליכוד): "הימין שולט. עובדה שבקדנציה זו נתקבלה החלטה להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים בירת ישראל".

חה"כ עליזה לביא: "הממשלה הזו מגבירה את הקיטוב והיא ממש לא ממלאת את ייעודה כממשלת ימין שצריכה לשמור על ערכים של אהבת ישראל".

שמעון ריקלין: "איפה הציונות הדתית? הימין בממשלה אבל לא שולט. התקשורת ומערכת המשפט, התרבות ועוד הרבה מוקדי כוח נמצאים בשליטת השמאל. קולה של הציונות הדתית לא נשמע וזה אולי בגלל רגש נחיתות של הימין, של הציונות הדתית. ועד שלא נבין את זה ונתחיל לפעול, זה לא ישתנה. "מבחינת השמאל ראש ממשלת ישראל אינו לגיטימי למרות שנבחר על ידי העם בבחירות דמוקרטיות. ואת זה צריך לשנות לפני הכל. הימין ובמיוחד זה הדתי, חייב לומר את האמת גם אם האמירה היא שהגענו לכאן לבנות את בית המקדש. בואו נעשה את מה שציפו מאיתנו. זה התפקיד שלנו!

יוסי אליטוב: "נרד לקרקע המספרים והעובדות של עשר שנות שלטון נתניהו. כאן, בירושלים מתקיימת הקפאה. כן. בכנס ירושלים צריך לשאול את השאלה, איך זה שבממשלת ימין אידיאלית לא נותנים לבנות בירושלים. לא לבנות ולא לתכנן. ומי אחראי על זה שאין בנייה בירושלים? כן, ממשלת נתניהו. ובסופו של יום אנחנו ניבחן במקומות בו אנחנו יושבים. לא לנצח יהיה לנו ממשל אוהד בוושינגטון וחייבים לדעת זאת ולשנות את התפיסה. אם יהודי לא יכול לבנות את ביתו בירושלים, אז מה אנחנו עושים פה?". בשולי הדברים אמר אליטוב כי "אין דבר כזה ימין חילוני. האויב האמיתי של הימין האמיתי הוא לא השמאל אלא מצביעי הימין, מצביעי כחלון והליכוד שלא מבינים מה זו ארץ ישראל". לסיכום: "נבחרתם למשול. תמשלו ותפסיקו לחפש תירוצים אל מול הפוחדים מהכותרות שיהיו מחר בידיעות. אנחנו צריכים הרבה איילת שקד".

עו"ד שמחה רוטמן, התנועה למשילות: "השמאל מאורגן בעיקר בזכות הכסף הזר. די לו בשנה אחת של שלטון כדי לשנות את המציאות מהיסוד. ממשלת רבין כיהנה שלוש שנים אבל חוקקה חוקי ייסוד ושינתה לגמרי את כל מה שקורה במדינה. לימין זה לוקח שנים והוא לא זז ואת זה חייבים לשנות".

חוטובלי: "בפגישה האחרונה שלי עם ראש הממשלה אמרתי לו שאנחנו חייבים בקדנציה הזו להעביר את החוק להחלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון. אנחנו חייבים את החוק שובר שוויון הזה. אנחנו תמיד אומרים מה לא והגיע הזמן שנגיד מה כן. במקום לומר לא למדינה פלסטינית, לומר כן לריבונות. זה לא הצהרתי. זה הדבר הכי עמוק שמדינה יכולה לומר גם פנימה אל האזרחים שלה וגם החוצה למדינות אחרות.

לביא: "בסופו של יום אנחנו מאוד דומים. אתם - הימין - זורעים שנאה וקיטוב. אנחנו מפלגת מרכז והימין עסוק כל הזמן בשיח מקטב, בבריחה ובבכיינות". הציבור הביע את מורת רוחו מדבריה וסגנית השר חוטובלי אף אמרה: "תפסיקו להתחפש. אתם לא ימין. עופר שלח אינו ימין ואתם לא ימין". ריקלין: "עליזה, את אומרת שאנחנו מתלהמים, שהימין מייצג שנאה, אבל אני רוצה לומר שיש עתיד ויאיר לפיד מנצל אותך. כשהם יעלו לשלטון הם יממשו את מדיניות השמאל וזה לא סוד. אני לא חושב שהימין מתבכיין. קורים כאן דברים שלא קרו בעבר. האם אני מרוצה ממה שקורה, ממש לא. אפשר לעשות יותר. ואיך שזה נראה פה, יהיו לנו עוד הרבה שנים בשלטון".

ארז תדמור: חייבים להיאבק בזירה החוץ פרלמנטרית. אסור להפקיר את התקשורת, את האקדמיה ואת מערכת המשפט ושאר מוקדי הכוח. יוסי אליטוב: מחיית עמלק היא מחיית הספק, הקרירות וההיסוס. העם היום בשל לשמוע ולומר את האמת. אנחנו יכולים היום לומר בפה מלא שהתורה נתנה לנו את הארץ הזה. לא לפחד לומר את האמת. ממשלת הימין הזו קיבלה מהקב"ה את היכולת לעשות, היכולת לבנות את ירושלים. והשרים צריכים להיות יהודים גאים ביהדותם וסומכים על הקב"ה באמירת האמת.

רוטמן: בית המשפט לוקח מהממשלה והכנסת את הסמכויות. אפילו כאשר היה מדובר בחוק של יש עתיד, בית המשפט פסל אותו. חייבים למצוא את המקום בו אפשר לחזק את הכוח של הימין במערכת המשפט.

ריקלין לסיכום: הגיע הזמן שכולנו נתאחד. אנחנו צריכים אתכם. את כל אחד ואחד מכם. המאבק הוא בחוץ, ברחוב, בחברה". ציפי חוטובלי: "פרס אמר ב-96 שהוא לא הפסיד אלא העם הישראלי הפסיד. ומי ניצח? העם היהודי. וזה הסיפור! זה המאבק האמיתי, אתם - בשמאל - רוצים שזו תהיה מדינת כל אזרחיה. אבל הציבור רוצה שזו תהיה מדינה יהודית. וזה מה שיהיה בסוף".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49