"צוהר" תקים מערך כשרות חדש ועצמאי: "אין כווונה להחליף את הרבנות הראשית"

לאחר ששנים נלחש הרעיון מפה לאוזן ונרמז כי הוא עתיד לקום בבוא הזמן - הבוקר הכריז ארגון רבני צהר על מהפכה בכשרות: מחירון שקוף, סיוע בעזרים טכנולוגים, פיקוח מלא ובאיכות גבוהה במיוחד. בראש המערך יעמוד מומחה עולמי בתחום הכשרות. "נשארים נאמנים להלכה".

אביעד ברטוב ו26/02/2018

(צילום: יוסי זליגר)

(צילום: יוסי זליגר)

מהפכה בתחום הכשרות: 21 שנים לאחר פתיחת מיזם הנישואין של ארגון רבני צהר שחולל מהפכה בתחום הנישואין השיק היום (שני) הארגון את מערך הכשרות הייחודי.

ראשי הארגון אמרו הבוקר במסיבת העיתונאים כי המערך יהיה הלכתי, הוגן, שקוף, יעיל, והכל על פי ההלכה ותורת ישראל.

שוק הכשרות בישראל חטף מכות קשות בשנים האחרונות, דוח מבקר המדינה מאשתקד הצביע על ליקויים קשים בתחום החל ממשגיחים שאינם מגיעים לעבודה, ועד סיאוב ושחיתות. כך על פי מבקר המדינה. כעת מציעים בארגון רבני צהר מערך כשרות ייחודי שינוהל על ידי חברת בת שתתפעל את המערך. 

הרב רפי פוירשטיין יושב ראש (עמית) ארגון רבני צהר אמר כי: ״בהתרגשות מהולה בתפילה בשנת השבעים למדינת ישראל אני שמח להכריז על ההחלטה להקים מיזם כשרות חדש ורענן למדינת ישראל. אנחנו לא באים להחליף את הרבנות הראשית ולא חפצים להחליפה. הרבנות צריכה להיות הרגולטור של מערכי כשרות שונים שיתחרו ביניהם״.

מי שיעמוד בראש הפיקוח ההלכתי של המערך הוא הרב ד"ר אורן דובדבני שעובד בתחום הכשרות כ-20 שנה, לרב דובדבני יש ניסיון רב בניהול מערכי כשרות ופיקוח הלכתי. בעבר ניהל במשך שנים את מערך הכשרות של הקהילה האשכנזית במקסיקו, מערך כשרות הכולל 800 חברות מזון, שחיטה ומלונות. הוא מייעץ בנושאי כשרות לקהילות וחברות שונות בעולם.  הרב דובדבני ניהל את מערך הכשרות של הרבנות מטעם הרבנות בגבעתיים ובתפקידו האחרון היה ראש הפיקוח ההלכתי של ארגון "השגחה פרטית"

הרב אורן דובדבני אמר במסיבת העיתונאים כי ״כשרות זו זהות. זה זהות כפרט וכחברה יהודית וישראלית. אנו נשארים נאמנים להלכה שנשמרת במשך דורי דורות. אנחנו פה בשביל הציבור שיכול לסמוך על מה שהוא מכניס לפה. אנחנו פה בשביל בעלי העסקים בכדי שיזכו לשירות מקצועי ואמין״.

במהלך מסיבת העיתונאים הציג הארגון את מחירון התשלום עבור הכשרות שבעל המסעדה יצטרך לשלם, זו למעשה הפעם הראשונה בה מוצג מחירון שקוף שכן עד היום מעולם לא פורסם מחירון כזה וזהו אחד מן הליקויים שנמצאו על ידי מבקר המדינה. כך למשל, בעל מסעדה חלבית קטנה ישלם 900 שקלים לכשרות רגילה.

בנוסף לאלו, ארגון צהר פיקוח מזון ייעזר גם בעזרים טכנולוגים, על מנת למקסם את אמינות עבודת ההשגחה יעזרו בארגון באפליקציית eyedo  - אפליקציה ייעודית אשר תאפשר בקרה ופיקוח על המשגיחים בשטח, תעזור לארגון לשמור על סטנדרט מקצועי והלכתי ותרכז מידע אשר יעזור לארגון לשפר את שירותיו בעתיד.

הרב ד"ר משה בארי מנכ"ל ארגון רבני צהר אמר כי "במערך הכשרות ינותק הקשר בין משגיח למושגח. משכורת המשגיחים תשולם על ידי חברת צהר ובעלי המסעדות ישלמו עבור ההשגחה לצהר. גם הקריטריונים הנדרשים לכשרות יהיו ברורים ואחידים בין כל המסעדות באשר הן. מצב שבו לא ניתן לדעת מראש מהם התנאים לכניסה לכשרות, מרחיקים בעלי עסקים רבים מלהפוך לכשרים."

שי ברמן מנכל איגוד המסעדות בישראל השתתף אף הוא במסיבת העיתונאים ואמר כי: " איגוד המסעדות מברך את ארגון רבני צהר על כניסתו לשוק הכשרות. כניסת צהר לתחום הכשרות היא בשורה לחברה הישראלית ולכלכלה הישראלית. לדאבוננו, תחום הכשרות בישראל סבל עד עתה ממונופול של גוף אחד, שפעל ככל העולה על רוחו, והרתיע מסעדות רבות מלהיות כשרות. אנחנו בטוחים, שכניסת צהר תוזיל את מחירי הכשרות, תגביר את השקיפות בתחום, תשפר את איכות השרות ותביא בסופו של לכך, שיותר מסעדות שחפצות בכך יהיו כשרות".

משגיחת הכשרות עידית גוטליב: "רוב הנשים הגיעו לא מתוך צורך כלכלי אלא מתוך שליחות. אני גאה להיות חלק ממערך הכשרות של צהר. בשעה טובה נשים הולכות להיות משגיחות כשרות״.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49