"מלכות של חסד - ומלך של חסדים"

״אמריקה היתה מאז ומתמיד מלכות של חסד, אבל הנשיא טראמפ הוא עצמו מלך של חסדים״, כך אמר הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף בטקס סגור שנערך הערב במלון ולדורף אסטוריה בירושלים, תחת אבטחה כבדה, לבכירי הממשל האמריקני שבאו לרגל העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים. 

אביעד ברטוב ו14/05/2018

הראשון לציון עם ג'רארד קושנר ואווינקה טראמפ צילום: שלום לביא (צילום: שלום לביא)


הערב היוקרתי נפתח בנאומו של הראשון לציון שעמד בדבריו על יחודיותה של ירושלים כעיר של שלום ושלמות, ולא חסך שבחים מהנשיא טראמפ על הצעד המבורך.  
״לפני 51 שנה פרצנו את החומות, הורדנו את המחיצות, כדי שירושלים תהיה עיר שלמה של שלום ואחדות, שכל אדם ימצא בה את מקומו״, אמר הרב.  ״ביום כזה, שכולו הודיה לקדוש ברוך הוא, אין מתאים יותר מאשר להודות על הקשר המיוחד שזכתה מדינת ישראל עם ארצות הברית.
״במשך שנים נלחמת ישראל על הצדק, על האמת... מלחמה לא קלה מול עולם של שנאה ורשע, מול אנטישמיות בלתי פוסקת... אבל סופה של אמת לצאת לאור: אנחנו זוכים לנשיא שמכיר באמת הזאת ללא סייג, נשיא שמכריז בפני כל העמים והדתות: ירושלים היא בירת ישראל״.
נאומו של הרב זכה לתשואות באולם ואף הדוברים אחריו ציטטו מדבריו. לאחר הנאום ניגשו למקומו של הרב בני הזוג ג׳ארד קושניר ואיוונקה טראמפ, חתנו ובתו של הנשיא טראמפ, לבקש את ברכתו ולהודות לו על התמיכה. הרב ביקש מבני הזוג להעביר את תודתו והוקרתו של העם בישראל על העברת השגרירות לירושלים.
באירוע השתתפו שרי ממשל הממשל בישראל ובארה״ב, יועצי הנשיא טראמפ, שגרירי מדינות, מיליארדרים ועוד.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49