התנכלות מכוונת לרבני חו"ל - בורות מסוכנת ושריפה של הגשר בין יהדות התפוצות ומדינת ישראל.

הרב אבי וייס הוא רב אמריקאי המשתייך לצד הליברלי ביותר של זרם האורתודוקסיה המודרנית. עמד בראש בית הכנסת "המכון העברי ריברדייל" שברובע הברונקס בניו יורק והיה נשיא ומייסד ישיבת "חובבי תורה". לאחרונה היו מי שהטילו ספק באופן רבנותו.

אביעד ברטוב ו28/05/2018

בית כנסת בסנט פטרסבורג, רוסיה. צילום: Pixabay (צילום: Pixabay)

עו"ד אסף בנמלך, יו"ר תנועת נאמני תורה ועבודה, בדיון בוועדת הקליטה והתפוצות בנושא הכרה ברבני חו"ל:
"כמי שפועל במסגרת נאמני תורה ועבודה וגם מייצג רבנים מארה"ב, כמו הרב אבי וייס, אשר לחם רבות למען יהודי מדינות ברה"מ לשעבר, יש בבירור התנכלות מכוונת לרבנים שלא מתאימים לרבנות.
הרב וייס ותלמידיו נמצאים בחזית הקשר עם היהודים שאינם דתיים ועם זרמים נוספים ביהדות. הם מייצגים מחויבות להלכה, לצד גישה מתונה מכילה ומקבלת את כולם.
הרבנות הראשית עושה לרבנים אלו צרות צרורות. היא לא מקבלת, באופן עקבי, את אישורי היהדות שלהם וגיוריהם ואין זה במקרה. יש לרבנות אג'נדה כלפי אותו חוג של רבנים אורתודוכסים, פתוחים ומתונים מארה"ב, אשר סובל מהתנכלות מכוונת מצדה.
יש כאן בורות מסוכנת, חוסר הכרות עם האתגרים שהרבנים מתמודדים בארה"ב, חוסר הבנה למשמעות הדתית ולנאמנות שלהם להלכה, למרות האתגרים הרבים שיש בארה"ב.
בנוסף, וזו הסיבה שאנחנו יושבים כאן, יש הבדל בין תפיסה חרדית שמסתכלת פנימה, לבין תפיסה יהודית שנותנת דגש ומבינה את החשיבות של יהדות התפוצות ושל הצורך לבנות גשרים ולא להבעיר באש את מעט הגשרים שנותרו לנו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49