מחנות הקיץ של בני עקיבא יצאו לדרך: מספר שיא של חניכים

מחנות הקיץ של תנועת בני עקיבא יצאו לדרך כשמספר שיא של כ-30,000 חניכים ומדריכים לוקח השנה חלק בפעילות- כשהפעילות המרכזית תתקיים בשלושה יערות (שלמון, עופר ועין זיתים). בנוסף, חברי שבט הרא"ה משתתפים במחנה הנודד הצועד מגוש עציון לירושלים במשך 4 ימים.

אביעד ברטוב ו31/07/2018

מספר שיא של חניכים (צילום: בני עקיבא)

מחנות הקיץ של תנועת בני עקיבא יצאו לדרך כשמספר שיא של כ-30,000 חניכים ומדריכים לוקח השנה חלק בפעילות. החניכים יתחברו לטבע ולסביבה בפעילות ענפה ביערות, בשמורות הטבע ובמסע רגלי בשבילי הארץ. חברי התנועה יטיילו בכרמל, בהרי ירושלים, הרי הגליל וגוש עציון- כשהפעילות המרכזית תתקיים בשלושה יערות (שלמון, עופר ועין זיתים). בנוסף, חברי שבט הרא"ה משתתפים במחנה הנודד הצועד מגוש עציון לירושלים במשך 4 ימים.

כמו כן, השנה הושם דגש מיוחד על נושא הבטיחות האישית במהלך המחנות- זאת כחלק ממהלך כולל של התנועה שהקימה לפני מספר שבועות, לראשונה מאז הקמתה, מחלקת בטיחות חדשה שתוביל את כל הנושא הבטיחות במחנות הקיץ ובתנועה בכלל לאורך השנה כולה. המחלקה הוקמה כחלק מהחלטה אסטרטגית שהתקבלה בתנועה לשים בראש סדר העדיפויות את כל נושא הבטיחות האישית. במסגרת זו, התנועה תרכז מחלקת הבטיחות ,בראשות דן צפדייה, את כל תחום הבטיחות וההסברה בנושא בתנועה- כולל פעילויות החוץ-מחנות, מסעות וכו' וכן הפעילות השגרתית בסניפים במהלך השנה.

לקראת פתיחת מחנות הקיץ פעלה התנועה באופן רחב כאשר במהלך ההכשרה למחנות הקיץ הופצה חוברת נהלים מפורטת ומקיפה לכלל המדריכים והרכזים הכוללת הדרכות והנחיות ברורות במגוון נושאים. בנוסף, לכל מחנה יתווסף רכז בטיחות שישהה בשטח המחנה. כלל הרכזים והמדריכים שצפויים לקחת חלק במחנות הקיץ עברו הכשרה מקיפה וייחודית במגוון תחומים- חשמל, מטבח ובישול ועוד- כולל ניתוח לו"ז, ניהול סיכונים לכלל הפעילות, התמודדויות ועוד. כל ההתנהלות הינה בכפיפות לחוזר מנכ"ל של משרד החינוך ועל זאת התנועה הוסיפה רמה שניה ומחמירה יותר של דרישות. במקביל, במהלך המחנות תתבצע בקרה שוטפת  לוודא שהפעילות מתבצעת באופן הבטיחותי ביותר, על פי כלל הדרישות שהתנועה הציבה לעצמה.

כמו כן, המחלקה גם פועלת להטמעת ולימוד הנושא בקרב כלל החניכים והמדריכים. בנוסף, התנועה שכרה חברה חיצונית שעוברת בימים אלו בכל סניפי התנועה לבחון האם קיימים ליקויים בטיחותיים כאלה או אחרים- ולתקנם במידת הצורך.

בנוסף, התנועה נערכה להתמודדות עם עומסי חום כבדים באופן מיוחד מבחינת התאמת המסלולים, הצללה, מים, מסלולים חלופיים ועוד- כאשר כל החלטה בנושא תתקבל בהתאם להערכת מצב שנעשתה מול גורמי המטראולוגיה וחדר המצב של משרד החינוך.

בנוסף, עקב הזינוק במספר החניכים שלוקחים חלק בפעילות - השנה הושלם פיצול כלל המחנות לשלושה מועדים וסבבים שונים. זאת, על מנת לקיים פעילות מלאה תוך שמירה על רמת בטיחות מלאה.

כמו כן, בשבוע הבא יתקיים מחנה ייחודי מסוגו-  מחנה שטח לחניכים יובל עם צרכים מיוחדים ביער עופר אשר יגיעו מכל רחבי הארץ. המחנה יימשך יומיים, במהלכו תתקיים לינת שטח, פעילות חוותית ענפה ומסלול מונגש לכלל החניכים.

יתר על כן, התנועה נערכה למתן תפריט מיוחד נטול גלוטן המותאם לחניכים חולי צליאק- מהלך שנעשה בשיתוף העמותה לצליאק בישראל.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל אמר כי "מספר החניכים והאנרגיה שאותה אני פוגש בהכנות ובמחנות מוכיחה שוב ושוב שחניכי בני עקיבא מחוברים לעמם תורתם וארצם."

מפיקים לקחים: מחלקת בטיחות חדשה בתנועה (צילום: בני עקיבא)

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49