איך לבחור מכללה טכנולוגית

בישראל קיימות כמה מכללות טכנולוגיות העוסקות בתחומים שונים. כל מכללה מתמקצעת בכמה מסלולי לימוד שהם נדרשים על ידי הסטודנטים ויש בהם צורך בשוק העבודה.

אביעד ברטוב ו23/10/2018

(צילום: יחצ)

המכללות השונות פרוסות ברחבי הארץ ומציעות לסטודנטים לימודים אקדמאיים מרתקים בשילוב חיים סטודנטיאליים תוססים, מעונות ותנאי מחיה נוחים לאלו שעוזבים את הבית לטובת לימודים במיקום מרוחק.

פרמטרים לבחירת מכללה טכנולוגית

כדי לבחור את המכללה הנכונה עבור כל סטודנט, יש לבחון כמה נושאים מהותיים:

• תחום לימוד מרתק המעניין מאד את אותו סטודנט, דברים הקרובים לליבו ומדברים אליו.

• מחלקת ייעוץ והכוונה המנתבת את דרכו של כל סטודנט בצעדיו הראשונים, וכך הוא יבחר בתחום המתאים לו ביותר.

• מכללה ששמה הולך לפניה ברמת האקדמית, דרכי למידה חדשניות, באווירת הלימודים, מרצים דגולים, יחס נאות ואנושי של המרצים והסגל לסטודנטים.

• שילוב של הלימודים עם סיורים בשטח מעת לעת כדי להבין איך החומר התיאורטי מיושם בפועל בשטח.

• חוות הדעת של הבוגרים על כל הנעשה במכללה, רמת הלימודים, חיי היום יום במכללה, הצלחותיהם והקלות שבה מצאו עבודה לאור הידע, הניסיון והמיומנות שצברו בשנות הלימוד והקשרים העסקיים של המכללה הטכנולוגית עם גורמים שונים במשק שפותחים דלתות לבוגרים.

• כמות הסטודנטים שצלחו את המבחנים וזכו להיכנס לפנקס המהנדסים והאדריכלים.

• מכללה טכנולוגית המשלבת לימודים תיאורטיים בשנים הראשונות ומסלולי בחירה טכנולוגיים בהמשך, הכוללים ניהול מערכות מידע, ניהול פרויקטים, לוגיסטיקה, משאבי אנוש ועוד.

מי שבוחר ללימוד לדוגמה את תחום התכנון נחשף לעולם מרתק הכולל שימוש בתוכנות ייעודיות המתקדמות בעולם המאפשרות לבצע תכנונים מורכבים, שרטוטים מדויקים, חישובי כמויות, מעקב אחר התקדמות כל פרויקט בשטח . כל מיזם הוא תכנון פרטני ומאתגר בהתאם לדרישת הלקוחות.

שכר הלימוד במכללות הטכנולוגיות

כדי לקדם את תחום הבנייה בישראל על כל רבדיו, הזקוק להרבה ידיים עובדות, נקבעו תנאי שכר לימוד ייחודיים לענף זה.

חיילים משוחררים שהשתחררו לא מכבר או עד חמש שנים, זכאים להנחה בשיעור מאה אחוז בעלות שכר הלימוד בשנתיים הראשונות במכללה.

חיילים משוחררים המבצעים שירות מילואים פעיל זכאים להטבות ייחודיות שתקפות עד עשר שנים מיום שחרורם משירות צבאי סדיר ובהתאם לתקנות של הקרן לחיילים משוחררים.

עתידם של הסטודנטים בתחום הלמידה שלהם

סטודנטים הלומדים לתואר הנדסאי, מודעים לעובדה שהמשק הישראלי זקוק לתגבור משמעותי בכוח האדם המקצועי בתחום זה. האפשרויות הרבות הנפתחות בפניהם עם תום הלימודים כוללות עמדות מפתח במגזר הפרטי אצל יזמים וקבלנים בהיקפי עבודה שונים ובמגזר הציבורי אצל תאגידים ציבורים שונים העוסקים בבנייה בארץ ובעולם. כמו כן קיימות אפשרויות העסקה אצל גורמים ממשלתיים העוסקים בבינוי ובאכיפת כל נושא הבנייה בישראל.

כל אחד מהסטודנטים בוחר לעסוק בתחום הקרוב לליבו, תחום שבו הוא יכול לתרום את המיטב מהידע הרב שלו, כשכיר או כעצמאי על פי בחירתו ובהתאם להצעות העבודה שיקבל.

בידקו אפשרויות ללימודים במוסד ללימודים טכנולוגיים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49