שבעה מעשרת בתי הספר המובילים במדדי השירות המשמעותי בצה"ל - דתיים

הבוקר התפרסמו נתוני הגיוס המשמעותי לצה"ל ומהם עולה כי שבעה מתוך עשרת בתי הספר המובילים במדדי השירות המשמעותי בצה"ל שייכם לחמ"ד - החינוך הממלכתי דתי.

אביחי טבק ו04/12/2018

שבעה מתוך עשרת המובילים - דתיים (צילום: עמיעד טאוב)

 

כמו בכל שנה, גם הבוקר מפרסם דובר צה"ל את דירוג הנשיאה בנטל של הערים ובתי הספר השונים כשהדירוג מורכב מציון משוקלל הכולל את שיעור הגיוס (50% מהציון הסופי), אופי השירות - לוחמה, מודיעין, יחידות סייבר וכדו' (25%) ומיצוי לקצונה מקרב המתגייסים (25%).

מלבד דירוג הערים והמועצות השונות, מפרסם אדף כח אדם גם את רשימת עשרת בתי הספר המובילים. שם מתגלה נתון מדהים - שבעה מתוך עשרת בתי הספר המובילים הינם בתי ספר של החינוף הממלכתי דתי, ובהם בית הספר המוביל את הרשימה - תיכון הקיבוץ הדתי שקד-דרכא שבשדה אליהו.

ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החינוך הדתי אמר: "אנו גאים בבוגרי החינוך הממלכתי דתי המתחנכים לאור חזון החמ"ד- בין אדם לעמו, המשרתים שירות משמעותי ותורמים לבטחון המדינה. גם בהמשך דרכם אנו מוצאים שבוגרי החמ"ד משתלבים במשרות בכירות בכל שדרת ההשפעה של החברה הישראלית מתוך ענווה ומסירות. ערכים אלו עליהם מתחנכים בחמ"ד, משפיעים על אישיותם ונכונותם של בוגרי הציונות הדתית".
שושי שפיגל המפקחת על החינוך החברתי בחמ"ד, אמרה: "התרומה לצה"ל יושבת על רצף של נתינה, חסד והשפעה, ערכים הנלמדים כבר מגן הילדים, דרך החינוך בבתי הספר היסודיים ועד למוסדות העל יסודיים.
בתכנית ההכנה הבית ספרית ישנם שותפים רבים וסל הפעילות הבית ספרית הכולל שעות מחנך, סדנאות הכנה לתלמידים, ערבי הורים, יציאה לגדנ"ע, סדנאות משרד הבטחון, מפגש עם בוגרי בית הספר המהווים דוגמה אישית לחבריהם הצעירים, אותם מעניק מנהל חברה ונוער במשרד החינוך.
בנוסף, ניתן לציין כי נעשית עבודת עומק בבתי הספר המקיפים ובכפרי הנוער סביב יעד חשוב זה.
בהקשר זה אנו גאים במחצית מבוגרי החמ"ד שממשיכים למסגרות המשך מיד אחרי לימודיהם. מכינות, מדרשות, ישיבות הסדר וגבוהות."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49