טיולים / מסלולים באילת

אילת, בירת הנופש של ישראל, היא מקום מפגש קסום של הרי אדום המרהיבים לצד חופי ים סוף הקסומים, שוניות אלמוגים תוססות ומקור משיכה לציפורים נודדות. מסלולי טיול רבים חבויים בסביבותיה של אילת וחלקם מתאים גם לטיול עם ילדים.

עמי שרון ו27/01/2019

(צילום: shutterstock)

 חורף אילתי מתאפיין בימים אידיאליים לטיולים ובלילות קרים, אם תכננתם טיול לעת ערביים או בשעות המוקדמות של הבוקר, כדאי לזכור להצטייד בבגדים חמים. בעיר עצמה אולי מחכות שלל אטרקציות תיירותיות מזמינות, אבל אין אטרקציה מרהיבה ומדהימה מזו הצפויה בחיק הטבע הסובב במחירים שווים לכל נפש. בדלפקי השירות של בתי המלון באילת ניתן לקבל מידע לגבי חברות המציעות סיורים מודרכים. ההמלצות המובאות כאן הן המלצות לטיולים עצמאיים, כאלו שמתאימים לכל המשפחה.

קניון שחורת

קניון שחורת הוא מסלול מעגלי באורך של כארבעה ק"מ: 4-5 שעות הליכה. כיוון שחלקו השני של המסלול חשוף לשמש ישירה, המסלול מומלץ לעונות הסתיו, החורף והאביב בלבד. המסלול מסוכן בימים בהם קיים חשש לשיטפונות.  הקניון נוצר ממים שחרטו בסלע הגרניט וחשפו את שכבותיו. לאורך המסלול ישנם בעונת החורף גבי מים קרירים בהם ניתן לטבול, ושני מפלים לטיפוס מעט מאתגר יותר באמצעות יתדות. נקודות עניין נוספות ייחודיות למסלול: מלכודת נמרים עתיקה ותצפית מרהיבה לכיוון הערבה. בסוף המסלול יחכו לכם עצי שיטה וצל.

תחילת המסלול היא בחניון לילה שחורת (מוכר לוייז) ממנו ממשיכים לאורך המסלול הירוק כ 1.2 ק"מ. בפיצול השבילים ירוק אדום, נפנה אל עבר המסלול האדום ונטפס כ 350 מטר ומשם נמשיך לירידה לאורך 1.1 ק"מ עד לפיצול אדום שחור. בפיצול פונים למסלול השחור . לאחר 600 מ' חוזרים לנקודת ההתחלה.

פארק הצפרות באילת

בין פברואר ליוני עוברות כמיליארד ציפורים נודדות דרך אילת. פארק הצפרות מהווה מרכז האכלה של ציפורים אלו, ואף כולל בית חולים קטן לציפורים. בפארק מתקיימת פעילות קבועה של לכידת הציפורים, הטבעתן בטבעת על הרגל ושחרורן. הטבעה זו עוזרת לעקוב אחר מהלך נדידתן של הציפורים ומבוצעת בידי צוות מקצועי ומיומן. בעונת הנדידה, ניתן לתאם מראש עם מדריכי פארק הצפרות ולחזות בתהליך זה מקרוב. ניתן גם לתאם במלונות אילת סיורים מודרכים עם מדריכי הפארק שיכירו לכם את הציפורים מקרוב. רצוי לתאם הדרכה כזו כשבוע מראש. בפארק עצמו יש מסלול טיול מעגלי מוסדר קצר, של שעה עד שעתיים. המסלול נגיש כולו לעגלות ילדים ונכים וניתן לשכור משקפות במקום. המסלולים עטופים צמחייה ירוקה ושופעת, ובמקום סככות צל ואגם לצפייה בציפורים. בזמן פסטיבל הצפרות הנערך בחודש מרץ, ישנה הסעה מאורגנת מבתי מלון באילת לפארק.

הגן הבוטני של אילת - טבע מעשה ידי אדם

לפני כעשרים שנה, קמה בקצה הצפוני של אילת החווה האורגנית על שרידיו של מוצב צבאי. בשטח החווה, הוקם הגן הבוטני של אילת. נווה מדבר קסום מעשה ידי אדם. את הגן מאכלסים אלפי מיני צמחים, תבלינים ועצים אשר גדלו על טרסות בסגנון תנכ"י. בינות שבילי הגן נשמע קול פכפוך מי הנחל המשוחזר ומפלים קטנים שוצפים בו. בצל העצים ניתן לגלות פינות ישיבה קסומות ומצפורים המשקיפים על הרי אדום וחופי ים סוף. במקום ישנם צמחים מקומיים כשיח אברהם ועצי שיטה ולצדם עצים נדירים בארץ כעצי הבאובב ואף יער גשם ראשון מסוגו בעולם, למרות תנאי האקלים הקשים באזור. הפארק פתוח בין השעות 8:30-17:00. 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49