כיצד תדעו אם לימודי הנדסאי תוכנה מתאימים לכם?

הנדסאי תוכנה נחטפים מספסל הלימודים לשוק העבודה, משתלבים בחברות הייטק מובילות ונהנים משכר גבוה ותנאים מצוינים. אבל איך תדעו אם מדובר במסלול הנכון עבורכם?

אריאל גולן ו25/02/2019

(צילום: Pixabay)

בטח כבר שמעתם על האפשרויות הפתוחות בפני בוגרי המסלול להנדסאי תוכנה, על הקלות שבה הבוגרים מתקבלים לתפקידים נחשקים, על השכר הגבוה והתנאים הנוחים. ואכן, אין ספק שהנדסאי תוכנה נהנים משפע של יתרונות בשוק העבודה. אך האמת היא שמדובר במסלול לימודים שלא מתאים לכל אחד. כך תדעו אם מדובר במסלול המתאים עבורכם.

אין לכם זמן לבזבז על מכינה

אחד ההבדלים המהותיים ביותר המפרידים בין לימודי הנדסת מחשבים ומדעי המחשב לבין לימודי הנדסאי תוכנה, מתבטא בתנאי הקבלה למסלולים השונים. כך לדוגמה, בניגוד לתנאי הקבלה המחמירים ללימודי מדעי המחשב ולהנדסת תוכנה, כדי להתקבל למשל למסלול ללימודי הנדסאי תוכנה במכללת שנקר הנדסאים, יש להחזיק בתעודת בגרות עם 3 יח"ל ומעלה במתמטיקה בציון חיובי או בתעודת בגרות חלקית עם 3 יח"ל מתמטיקה, 3 יח"ל לימוד אנגלית ו-2 יח"ל עברית בלבד. המשמעות היא שגם אם לא הצטיינתם בלימודים בתקופת התיכון, עדיין באפשרותכם להתקבל ללימודים גבוהים בלי שתצטרכו לעבור לימודי מכינה הגוזלים זמן רב ועולים לא מעט כסף.

אתם מעוניינים להשתלב במהירות בשוק העבודה

בימנו, הניסיון המעשי של העובד חשוב הרבה יותר מהמסלול האקדמי שעבר בטרם נפלט לשוק העבודה. ולכןהשאיפה היא להשלים את ההכשרה המקצועית בזמן הקצר ביותר במטרה להשתלב בשוק העבודה כמה שיותר מהר. זה המקום לציין שהנדסאי תוכנה מבלים כשנתיים וחצי בלבד על ספסל הלימודים וזאת בניגוד למשל למהנדסי תוכנה, המבלים באקדמיה כארבע שנים לפחות לפני שהם יכולים להתחיל לעבוד.

מעבר לכל זה, במסגרת לימודי הנדסאים מתמקדים באופן ספציפי בנושאים הרלוונטיים למקצוע העתידי ולא משקיעים זמן בתחומים תיאורטיים שלא נוגעים ישירות לעבודה המעשית. ולכן,עם סיום הלימודים בוגרי המסלול להנדסאי תוכנה יכולים להתחיל לעסוק בתחום שבו יבחרו, בלי שיצטרכו לעבור הכשרה נוספת במקום העבודה.

מתחשק לכם להיחשף לכמה שיותר תחומים

במהלך הלימודים במסלול להנדסאי תוכנה, הסטודנטים נחשפים למגוון רחב במיוחד של תחומים וזוכים לערוך היכרות עם שפע רב של נושאים. כך למשל תוכנית הלימודים במסלול להנדסאי תוכנה של מכללת שנקר הנדסאים, כוללת בין השאר נושאים כמו פיתוח אפליקציות, פיתוח מערכות תקשורת וסייבר, הדרכת משתמשים, ניהול מערכות הפעלה, קביעת הליכי ונהלי עבודה, ניתוח מערכות וחווית משתמש UX/UIוהתאמת תוכניות לצרכי המשתמשים.

בנוסף לומדים הסטודנטים מגוון מרשים של שפות תכנות ומקבלים השכלה נרחבת במדעי המתמטיקה. כל זאת על מנת שיקבלו כמה שיותר כלים מקצועיים שיאפשרו להם להשתלב בעתיד בשורה ארוכה של תפקידים שונים.

השורה התחתונה

הביקוש להנדסאי תוכנה במשק הישראלי נמצא כיום בשיאו. שוק העבודה משווע להנדסאי תוכנה, הנחטפים מספסל הלימודים ומרוויחים משכורותמרשימות כבר מהיום הראשון בעבודה.אז אם יש לכם זיקה לעולם התכנות ובוער בכם הרצון להשלים את הלימודים בפרק הזמן הקצר ביותר, יתכן מאוד שהמסלול ללימודי הנדסאי תוכנה, הוא המסלול המושלם עבורכם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49