שלושה דיינים חדשים הצהירו אמונים

נשיא המדינה שמעון פרס ניצל את המעמד לקרוא למציאת פתרונות יצירתיים שאינם בסתירה לתורת ישראל לבעיית מסורבות הגט.

עמיעד טאוב ו20/09/2007

טקס מינוי הדיינים (צילום: ישראל נוי)

הדיינים החדשים מרימים כוסית ברכה (צילום: ישראל נוי)

ערב יום הכיפורים, הצהירו אמונים שלושה דיינים חדשים לבית הדין הרבני הגדול. טקס הצהרת האמונים התקיים בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה שמעון פרס, הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הרב שלמה עמאר והרב יונה מצגר, שר המשפטים דניאל פרידמן ומנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב אליהו בן דהאן.

שלושה הדיינים החדשים בבית הדין הרבני הגדול הם: הרב ציון אלגרבלי, הרב מנחם חשאי והרב ציון בוארון. נשיא המדינה שמעון פרס ניצל את המעמד כדי להעלות את סוגיות  מסורבות הגט והקמת משפחות ש"מצבם חריג" וקרא לרבנים- דיינים "לחפש להן פתרונות יצירתיים שאינם בסתירה לתורת ישראל", תוך שהוא מדגיש כי הוא מבין היטב את מגבלות ההלכה. "חונכתי על כך שצריך לחפש פתרונות חכמים לכל בעיה, תורת ישראל היא רחבה מיני ים ועמוקה עד מאוד והיא בראש ובראשונה חכמה אלוקית המתקנת עולם ובונה סדרי עולם ומוצאת את הדרך לחיי עולם", הוסיף הנשיא פרס.

הראשון לציון ונשיא בית הדין הרבני הגדול הרב שלמה משה עמאר אמר בטקס כי "ערב יום הכיפורים אנו מביאים בשורה טובה לעם ישראל, זכינו זכות גדולה לבחור שלושה דיינים גדולי תורה, כל אחד מהם גאון אמיתי בתורה".

עמיתו הרב יונה מצגר התייחס לטקס הכנסת ספר התורה שהתקיים בבית הנשיא, ביומו הראשון של שמעון פרס בתפקיד ואמר כי "במעשה זה עשית היסטוריה, ועל כך אנו מודים לך".

שר המשפטים דניאל פרידמן אמר כי "בצד גדולתם בתורה של דייני בית הדין הגדול קיים אלמנט נוסף והוא התחושה שהם שייכים לבית הלל, הפועל באווירה של רצון להקל ולפתור בעיות גם במסגרת ההלכה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר


Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49