הושק קמפיין יחד לכנסת. הרב מאזוז: "ש"ס מפלגה שהזדקנה, זה חרדים?"

בהשתתפות עשרות תומכים ובמעמד מנהיגה הרוחני של מפלגת יחד הרב מאיר מאזוז שליט"א, השיקו במפלגת יחד  את קמפיין המפלגה והרשימה לכנסת הבאה. במהלך האירוע הוצגו מועמדי הרשימה והושק קמפיין המפלגה: 'מאמינים בתורה'. יו"ר מפלגת יחד אלי ישי: "נדאג לתשעים אחוז משכנתא והפשרת שטחים לבנייה; יש ניסיונות לקעקע את התורה."

אביעד ברטוב 13/03/2019

(צילום: אורח)

עם פתיחת האירוע ולאחר מספר דברים שנשאו חלק מהרבנים יו"ר יחד אלי ישי נשא את דבריו ובפתחם התייחס לסערות הימים האחרונים: "יש ניסיונות לקעקע את היהדות והתורה, לא מבינים שאם אין יהדות אין ציונות. זו התורה ואין לה תחליף. אנחנו נאחוז בכסאו של מרן ראש הישיבה באמת שלו ונביא את הקול הברור הזה לכנסת ישראל".

לאחר מכן, סימן יו"ר יחד יעדים גם בתחום החברתי: "כל הערים בישראל נמצאות על שנים עשר שלוש עשר אחוזים משטחה של מדינת ישראל, בלבד, זה לא יאמן, יש עוד הרבה מה לעשות בתחום זה של הדיור, הכנו תכניות מסודרות. 90 אחוז משכנתא לכל רוכש, הגברת מחיר למשתכן, והפשרה של לפחות 2% מתוך 80 אחוז משטחי מדינת ישראל שנמצאים במשמורת הקיבוצים, וזה כבר עוד מליון עתודות יחידות דיור".

בהתייחסות למאבק הנכים אמר אלי ישי "הגיע זמן שהמאבק יעבור מהכביש לכנסת, הצבנו במקום רביעי וריאלי את אבנר עורקבי נציג הנכים, אתן לו את כל הנסיון שלי בשביל לעשות הכל למנוע מהם את החרפה הזו".

אלי ישי סיפר כי רבים פוגשים אותי ואומרים לי 'אם הייתם עוברים את אחוז החסימה היינו תומכים בך'. ואני אומר אם רק אותם אנשים היו תומכים בנו היינו כבר שישה ושבעה מנדטים".

במהלך הערב הוזמנו  מועמדי יחד לכנסת הבאה. הנציגים הציגו את עצמם והציבו את מפת היעדים והעקרונות שינחו אותם. הרב ששון טרבלסי המכהן כיו"ר המועה"ד בכפר סבא, יונתן יוסף נכדו של מרן הרב עובדיה יוסף ובנו של הגאון רבי יעקב יוסף זצוק"ל שאמר כי על כל צעד ושעל הוא שואל את עצמו מה הוא רצונם של אבותיו, לאחר מכן הוצג אבנר עורקבי יו"ר ארגון אהב"ה נציג הנכים, ומועמד מספר 4 ברשימת יחד: "אלי ישי עזר לנו לאורך כל הדרך במשך כל השנים בהם הוא היה בכנסת. חייבים להיות בכנסת כי שם זה המקום היחיד שניתן באמת להשפיע"

לאחר מכן הוצגו גם שאר נציגי הרשימה, עו"ד יחזקאל רוזנבלום נציג החרדים העובדים ומועמד מספר חמש, ניר אריאל יזם הייטק וחבר עיריית בני ברק מועמד מספר 6, קובי ברמר ממובילי מאבק המרכולים שמוצב במקום השביעי ותת גונדר בדימוס צביקה ימין שמוקם במקום השמיני.

את המשא המרכזי נשא מרן הגר"מ מאזוז שהתבטא בכאב נגד הרפורמים ומערכת המשפט "פעם היה כבוד לתורה למסורת, היום הכל השתנה. אנשים נלחמים במוסר הפשוט בקדושת השבת, בכותל. תראו לאן הגענו בשנים האלו, מה לרפורמים ולכותל?!"

לאחר מכן עבר ראש הישיבה למתקפה חריפה נגד ש"ס ואריה דרעי העומד בראשה: "תמיד תמכנו בש"ס אבל הפעם לא. אמרו לנו הפעם תבואו איתנו בתנאי שלא יהיה אלי ישי אמרתי לא. אני לא יכול לעשות זאת, זה בגידה. הרב עובדיה כל כך אהב אותו. זה יושר? זו אמת? זה חרדים?" ראש הישיבה הוסיף ואמר: "המפלגה הזאת הזדקנה. אולי כי כתוב בן שישים שנה לזיקנה לפני זמן קצר אריה דרעי עשה יומולדת שישים. יש זקן שקנה חכמה ויש כזה שלא הם היו ארבעה עד שעלו לשבעה עשר ועכשיו ירדו לשבעה. מה הם אמרו זה סולת נקיה... אמר לי מישהו זה פסולת נקייה".

הרב מאזוז הוסיף ובירך את העוזרים והמסייעים להצלחת התנועה כמו כן את כלל המצביעים והוסיף כי "מי שנלחם למען התורה הקב"ה פועל לטובתו. אנחנו נמצאים בחודש של נהפוך הוא. גם המקום השמיני יכול להיות ריאלי".

בסיום הערב נחשף הקמפיין של 'יחד', תמונתו של מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז מעוטר בטלית ותפילין לצד הכיתוב 'מאמינים בתורה', ו'מי שמאמין ולא מפחד', זאת לצד שלטים נוספים בהם תמונתו של יו"ר המפלגה אלי ישי לצד הכיתוב 'גם ימין וגם חברתי' ושילוט מותאם לכל אחד מחברי הרשימה שהוצגו.