הצדעה לסיפור הישראלי בהתיישבות

למעלה מאלף איש חגגו ערב חג השבועות את הסיפור הישראלי בפסטיבלי ההצדעה להתיישבות בנגב ובגליל, שיזם משרד התרבות והספורט ומרכז ההסברה בראשות השרה רגב. הפסטיבלים התקיימו במועצות האזוריות ׳עמק חפק׳ ו ׳מטה אשר׳ תחת הכותרת: ״ההתיישבות - הסיפור הישראלי של כולנו״

אביעד ברטוב 10/06/2019

(צילום: אורח)

חג השבועות המזוהה עם ההתיישבות העובדת ותוצריה מהווה זמן מצויין להצדיע להתיישבות. הבוקר, ימשיכו אירועי ההצדעה במועצה האזורית ׳עמק המעיינות׳ והמועצה האזורית ׳שדות נגב׳ אליה גם תגיע השרה מירי רגב להשתתף ולשאת דברים.

המשתתפים נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני בו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. בנוסף התקיימו שלל הופעות של להקות אורח ולהקות מקומיות, שירה ארץ ישראלית, הוצג סרטון "הסיפור הישראלי" אשר חשף את הציבור הרחב לסיפור ההתיישבות הישראלי, פועלו ותרומתו לצמיחתה של ארצנו. בנוסף נהנו המבקרים מפעילות אינטרקטיבית-טכנולוגית באמצעות עשרות משקפי מציאות מדומה, אשר אפשרו להשתלב במשחק תלת מימד ברוח ההתיישבות לצד סיור וירטואלי ייחודי בין נופי ארץ ישראל.

את האירועים הנחו שרון חזיז ואסף אשתר לצד הופעת אורח של להקת טררם סטגדיש. בנוסף התקיים שעשועון לכל המשפחה בנושא ההתיישבות וחג השבועות וכן שלל הפעלות המותאמות לגילאים השונים.

שרת התרבות והספורט מירי רגב אשר תשתתף כאמור באירוע בשדות נגב אמרה כי: אני מברכת את אלפי המשתתפים שהגיעו לאירועי פתיחת הפסטיבל ומזמינה את הציבור כולו להגיע לאירועים הנוספים ביום שני הקרוב. ״אירועי 'סיפור ישראלי' מאפשרים לחוות את 'ביכורי ארצנו' ואת סיפורי ההתיישבות שלנו. אירועים אלה מביאים לידי ביטוי לא רק את העושר התרבותי שלנו אלא גם את החיבורים שלנו למורשת הישראלית, על המגוון העצום שבה. אני גאה בשפע של אירועים בחינם שנערכו בהובלתי ברחבי הארץ בארבע השנים האחרונות והכל במטרה להנגיש תרבות וספורט מתחת לבית ואני בטוחה ויודעת שהמשרד ימשיך ויפעל כך גם בשנים הבאות״