רב חדש לתנועת הנוער עזרא - הרב שרקי יחליף את הרבנים וייצן וסתיו

תנועת הנוער עזרא מציינת השנה מאה שנים להקמתה ומתחדשת גם בפנים חדשות. הרב אורי שרקי יחליף את הרבנים שהובילו את התנועה במשך למעלה מעשרים שנה.

אביעד ברטוב 11/07/2019

(צילום: אורח)

בימים הקרובים, יסיימו את תפקידם רבני תנועת עזרא - הרב יוסף וייצן והרב דוד סתיו. השניים, ביקשו להעביר את לפיד ההנהגה לאחר שכיהנו בתפקיד רבני התנועה בעשרים השנים האחרונות. לקראת הועידה הארצית המתכנסת בימים אלו ולרגל שנת המאה, ייכנס הרב אורי שרקי , חבר מועצת התנועה של תנועת עזרא, ויחליף את מקומם. בעוד כשבועיים, בוועידה ה-100 יוצג הרב שרקי באופן רשמי. שאול דה מלאך מזכ"ל תנועת עזרא הודה להנהגה הרבנית היוצאת: "אנחנו מודים לרב וייצן ולרב סתיו על כל השנים הנפלאות של עצות מחכימות, התעניינות והבנת הנושאים החינוכיים שלנו. אני מאחל הצלחה גדולה לרב אורי שרקי ומודה לו על הסכמתו להיות חלק מתנועת עזרא"

חילופי כוחות בתנועת הנוער עזרא- רבני התנועה הרב דוד סתיו והרב יוסף וייצן מסיימים את תפקידם אחרי 20 שנה כרבני התנועה. במהלך שנים אלו צמחה וגדלה התנועה והפכה לכוח תורני ורעיוני מוביל, הרבנים החלו את תפקידם כחניכים בתנועה ומאז מלווים את התפתחותה ושותפים בעיצוב דרכה החינוכית.
ההנהגה הרבנית בתנועת עזרא שותפה להחלטות המרכזיות, לנושאים החשובים של התנועה ולנושאים השנתיים, החודשיים ולנושאי שבתות הארגון, כך שהשפעתם של רבני התנועה היא גדולה ומשמעותית.
כעת אחרי 20 שנה החליטו בתנועה לרענן את ההנהגה הרבנית, והרב אורי שרקי, יו"ר ברית עולם ובית שלום יוחאי, רב קהילת בית יהודה ור"מ במכון מאיר יכנס בקרוב לקדמת הבמה ולהנהגה הרבנית של התנועה. לרב שרקי תצטרף בקרוב דמות רוחנית נוספת שטרם נקבעה.
הרב שרקי יגיע לוועידה שתתקיים בשבוע הבא ושם ייקח חלק לראשונה כגורם רשמי של התנועה. בעזרא בירכו על הסכמתו של הרב שרקי להיות חלק מההנהגה הרוחנית של התנועה ומעריכים את השקעתו בה.

שאול דה מלאך מזכ"ל תנועת עזרא: "זכיתי לשמש כמזכ"ל תחת הנהגתם של רבני התנועה היוצאים. זו זכות אדירה ללמוד מהם, להתייעץ ולהחכים. אנחנו מודים לרב וייצן ולרב סתיו על כל השנים הנפלאות של עצות מחכימות, התעניינות והבנת הנושאים החינוכיים שלנו. אני מאחל הצלחה גדולה לרב אורי שרקי ומודה לו על הסכמתו להיות חלק מהנהגת התנועה"