מחאה על פסטיבל בר רפאלי

חיים יואבי רבינוביץ לא מבין איך מעסיק עיתון ידיעות אחרונות 5 פרשנים כדי להסביר את הגיגיה של הדוגמנית בר רפאלי.

חיים יואבי רבינוביץ 05/10/2007

(צילום: אורח)

לכבוד עורך ידיעות אחרונות

כמנוי ידיעות אחרונות אני מוחה על "פסטיבל בר רפאלי" שהגיע לעמוד הראשון של העיתון שלכם, גב' רפאלי לא קיבלה את הפרסום שלה כהוגת דעות דגולה. היא גם לא ידועה בחוכמת חיים יוצאת דופן. לכן מדוע לפרסם, את ההגיגים הגאונים שלה בעמוד הראשון של עיתונכם.

5 עיתונאים פירשנו את המשפטים הפילוסופיים הגאוניים של הגברת. נכון, צריך למכור עיתון אבל לרדת כל-כך נמוך? הגדיל לעשות העיתונאי הדגול רענן שקד, כאשר קבע כי הגברת צודקת שמוטב לחיות בניו-יורק, כנראה שאופקיו הצרים של מר שקד, משתרעים מבתי הקפה של שנקין, עד בתי המרזח של דיזינגוף.

כדאי שיברר עם פרופ' ישראל אומן חתן פרס נובל בכלכלה, מדוע עזב את ניו-יורק ובא עם חמשת ילדיו, לחיות בירושלים. האם המשכורת שלו כאן טובה יותר? האם החיים כאן קלים יותר? האם הביטחון טוב יותר?

פרופ' אומן שכל את בנו הלוחם בטנק, והוא מאושר בארץ היהודים, למרות שחשבון הבנק שלו בניו-יורק היה ודאי גדול בעשרות מונים. מר שקד חסר השורשים בעם ישראל ובמדינת ישראל, פשוט לא מסוגל אפילו להבין זאת.

כמו פרופ' אומן ישנם מאות אלפי ישראלים שעזבו את סיר הבשר בארה"ב, חיים בישראל, ובניהם משרתים ביחידות הקרביות של צה"ל.

במקביל ישנם ודאי, מיליון ואולי שני מיליון אזרחים בישראל, שאין להם כל בעיה לקבל אזרחות אמריקאית ולקבל שם משכורת טובה בהרבה מזו בישראל.

אבל הם מעדיפים לחיות במדינה יהודית, בעוני יחסי ובאושר, מאשר בעושר במדינות אחרות מעבר לים. על מערכות החינוך בישראל לעשות חשבון נפש, כיצד היא מנפיקה, אזרחים, כמו בר רפאלי ורענן שקד.