מערבל בטון – כוכב הבניה!

מערבל בטון - המלך של הבניה. צילום: דתילי - אתר למגזר הדתי

בעידן שלנו, בטון הוא החומר הנפוץ ביותר לבנייה, בזכות התכונות הייחודיות שלו – הוא בטוח לשימוש, עמיד ויציב, ונוח לעבודה. סיבות אלה הפכו אותו ל"כוכב הבנייה", שנראה  כמעט בכל מבנה.

השימוש בבטון יהיה בסוגי מבנים שונים, בניין מגורים, בניינים ציבורים, מרכזי קניות, גורדי שחקים, וכן הלאה. נשתמש בבטון בשלבים השונים, משלב בניית התשתיות והנחת היסודות, ואפילו בשלב של שיפוצים, או בניית הרחבות למבנים.

המתכון הסודי – איך מייצרים בטון?

מה שרבים לא יודעים, הוא שבטון הוא לא חומר קיים, אלא ערבוב של מספר חומרים. יש להקפיד להכין אותם "במתכון" הנכון, על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר. הכנת הבטון מתבצעת על ידי מערבל בטון, או על ידי משאית בטון.

המתכון הסודי להכנת בטון, כולל ארבעה מרכיבים – צמנט, חול, חצץ ומים. הכנת הבטון תתבצע בצורה מקצועית עם הקפדה על המינונים הנכונים, על מנת ליצור חומר איכותי ונוח לעבודה. הכנת הבטון יכולה להתבצע במפעל ייעודי, או באמצעות מערבל בטון, או משאית שיכינו את הבטון באתר השנייה עצמו.

- פרסומת -

במידה והבטון הוכן במפעל, ניתן להוביל אותו בעזרת משאיות. במקרים אחרים, שופכים את החומרים לתוך המשאית במפעל, והערבול מתבצע במשאית, או במערבל בטון.

מערבל בטון ידני או משאית בטון?

קיימות שתי דרכים עיקריות ליצור את הבטון. בחירת הדרך הנכונה עבורכם היא קריטית להצלחת פרויקט הבנייה. כל פרויקט שונה ממשנהו, ומצריך אמצעים וכלים שונים. התאמה של דרכי הפעולה למאפייניו הייחודיים של הפרויקט, תבטיח פרויקט מוצלח, שיתבצע ביעילות ומהירות.

  • מערבל בטון ידני – מערבל בטון ידני נמצא על עגלה, ומגיע עם דלי ומשאבה. תחילה ניצוק אל הדלי את החומרים השונים, על פי המינונים הנכונים. לאחר מכן ניתן לערבב אותם באתר הבנייה באופן ידני. מערבל בטון ידני, יהיה נפוץ יותר במבנים קטנים, בהם נדרשות כמויות מצומצמות של בטון. המון פעמים מדובר בשיקול כלכלי, משום שכך ניתן לעבוד עם כמות בטון נקודתית ומדויקת.
  • משאית בטון – משאית הבטון מובילה את הבטון מהמפעל לאתר הבנייה. בחלק מהמקרים הבטון כבר מוכן, ובחלק מהמקרים מדובר בחומרי הגלם שמתערבבים בדרך. משאית בטון תהיה האופציה המועדפת כשאנחנו עובדים על פרויקטים גדולים, הדורשים כמויות גדולות של בטון. בדרך מהמפעל לאתר הבנייה, החומרים יוכלו להתערבל במשאית.
אז איך מחליטים?

כאמור, כמות הבטון הנדרשת היא זו שתכריע את הכף באיזה אמצעי עלינו לבחור. בנוסף, יש לקחת בחשבון את אופן השימוש, ואופן ההובלה. אם אתם לא בטוחים, תמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע על אופן הערבול האופטימלי עבורכם.

שיווק מערבל בטון

חברה שעוסקת בתחום שיווק מערבל בטון, תאפשר לרוב התאמה אישית של מערבל הבטון. לאחר הייבוא, ניתן לבקש להתאים את מערבל הבטון בהתאם לצרכים של הפרויקט שלנו ושל אופן העבודה. בין אם מדובר בעיצוב, או במרכיבים פרקטיים, ההתאמות יתבצעו על ידי צוות מוסך מקצועי, שיבטיח בטיחות, לצד טכנולוגיה מתקדמת. ודאו שאתם מקבלים אחריות, הכוללת שירות תיקונים במידת הצורך.

 

חברות רבות עוסקות בשיווק מערבלי בטון וכלי בנייה נוספים. לפני שאתם רוכשים מערבל בטון, ודאו שיש בידיכם את הידע המקצועי על מנת להשתמש בו.