ביקורת על הסנגוריה הצבאית: פועלת בשליחות אולמרט ויועציו

ח"כ ד"ר יובל שטייניץ (ליכוד) האשים כי "הסנגוריה הצבאית הופכת למשתפ"ית של אולמרט וברק במאמציהם להימלט מהתמודדות עם פרסום דו"ח וינוגרד עד לימות המשיח".

עמי שרון ו24/10/2007

הסנגוריה הצבאית עתרה לבג"צ נגד ועדת וינוגרד, בדרישה שהוועדה תשלח מכתבי אזהרה למי שצפוי להיפגע, לא רק מהמלצות הוועדה, אלא גם מהממצאים ומהדו"ח שצפוי להתפרסם עד סוף השנה.

בעקבות כך יצאו חברי כנסת מימין ומשמאל בחריפות נגד הסנגוריה הצבאית והאשימו אותה כי היא פועלת "בשליחות אולמרט ויועציו".

ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי) טען כי "העתירה לבג"צ של הסנגוריה הצבאית נגד ועדת וינוגרד נועדה לשרת את האינטרסים של אולמרט כשהיא מתכסה באצטלה של הגנה על קצינים העלולים להפיגע". אלדד הוסיף כי "הסנגוריה הצבאית, בשליחות יועצי אולמרט רוצה להפוך את ממצאי ועדת וינוגרד לפריטים ארכיאולוגיים".

ח"כ ד"ר יובל שטייניץ (ליכוד) האשים כי "הסנגוריה הצבאית הופכת למשתפ"ית של אולמרט וברק במאמציהם להימלט מהתמודדות עם פרסום דו"ח וינוגרד עד לימות המשיח". שטייניץ קרא ליועץ המשפטי לממשלה להורות לסנגוריה הצבאית לחדול מהתנהגותה המבישה. שטייניץ הוסיף כי "בשום מדינה נורמלית צבא אינו עותר לבית המשפט כנגד הממשלה, וועדת וינוגרד, כידוע, היא ועדת חקירה ממשלתית. מעניין שהסניגוריה הצבאית לא ביקשה מהאלוף דורון אלמוג לשלוח מכתבי אזהרה לתא"ל גל הירש לפני שפרסם את התחקיר שהביא לסיום כהונתו בצה"ל".

ח"כ צבי הנדל (איחוד לאומי) אמר כי "עתירת הסנגוריה הצבאית מריחה ממוסר כפול והיעדר ניקיון כפיים". לדבריו, "יש תחושה קשה מאוד מהתערבות הסנגוריה הצבאית בעבודתה של ועדה ממשלתית. בקריצה לראש הממשלה מנסה הפרקליטות לדחות עד אין קץ את פרסום המסקנות הקשות. לא שמעתי שוועדות חקירה פנימיות בצבא שלחו מכתבי אזהרה לקצינים בכירים לפני שהוחלט להדיח אותם".

ח"כ לימור לבנת (ליכוד) דרשה משר הביטחון להורות לצה"ל לבטל מיד את העתירה שנועדה למנוע את פרסום דו"ח ועדת וינוגרד. "מדובר בתקדים חמור ומסוכן. צה"ל הינו זרוע של המדינה ואינו יכול לנהוג כאיגוד מקצועי. אסור שיימנע פרסום דו"ח ועדת וינוגרד, שמדינה שלמה מחכה לו לצורך הסקת מסקנות והפקת לקחים", הוסיפה לבנת. גם בשמאל לא חסכו ביקורת מהתנהלות הסנגוריה הצבאית.

ח"כ אופיר פינס (עבודה) אמר כי "הסנגוריה הצבאית הכריזה מלחמה על ועדת וינוגרד". פינס הוסיף כי "נמאס כבר מניסיונותיה לטרפד את פרסום הדו"ח הסופי. הוועדה כבר הכריזה שהדו"ח לא יכלול המלצות אישיות, אך כנראה שהסנגוריה הציבה לעצמה למטרה למנוע מעם ישראל לדעת את כל האמת על מה שהתרחש במלחמת לבנון השנייה". לדבריו, "כל הקצינים הבכירים אשר עלולים היו להיפגע מדו"ח וינוגרד הסופי, כבר התפטרו מצה"ל, או שנענשו בדרך אחרת, בעקבות התחקירים הצה"ליים. אף סנגור צבאי לא עמד אז לימינם מול החלטות הצבא. לכן, אין שום הסבר רציונאלי לדרך התנהגותה של הסנגוריה, למעט רצונה לחבל בפרסומו של דו"ח וינוגרד הסופי". ח"כ אבשלום וילן (מרצ) אמר כי העתירה היא חגירה מסמכות של צה"ל. לדבריו, "הצבא מתחיל לשחק במגרש שהוא לא שלו. הניסיון באמצעים משפטיים למנוע מהוועדה לעשות את עבודתה ולהציג את כל המסקנות הנראות לה - בלשון המעטה תמוה. אני לא יודע את מי במערכת הפוליטית הדבר משרת, אבל מן הראוי היה לנתק באופן ברור את הצבא מראשי מערכת השלטון, העומדים לביקורת ועדת וינוגרד".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מושחתים נמאסתם
    (24/10/2007)
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS