אמנת שרות לתיירות הכפרית

תנועת המושבים מגבשת אמנת שרות עליה יחתמו בעלי הצימרים והתיירנים במושבים

עידן הראל ו11/11/2007

ועדת התיירות בסיור

תנועת המושבים מגבשת אמנת שרות עליה יחתמו בעלי הצימרים והתיירנים במושבים. האמנה היא חלק מהפעילות של תנועת המושבים במטרה לקדם את התיירות הכפרית בישראל.

עקרונות האמנה הוצגו בכנס תיירות שערכה תנועת המושבים במושב בן עמי בגליל המערבי. הכנס נערך במעמד שר החקלאות ופיתוח הכפר, שלום שמחון והשתתפו בו ראשי מועצות אזוריות ומאה תיירנים, בעיקר מצפון הארץ.

במסגרת האמנה יתחייבו בעלי הצימרים והתיירנים במושבים להעניק ללקוחותיהם שרות הוגן, איכותי, אדיב ומסביר פנים. הם יצהירו על מחויבותם לבטיחות השהות במתקנים, מתן תמורה הולמת לתשלום של הלקוח, מתן מידע אמין, עדכני ואמת בפרסום, כיבוד הסכמים והתחייבויות וכמו כן לסייע ככל האפשר ללקוח במצוקה ולכבד את זכויותיו גם לאחר סיום מתן השירות.

משה זרחי, חבר מושב אמירים ויו"ר ועדת התיירות בתנועת המושבים, אמר בכנס שהכוונה היא להחתים על האמנה את כל תחומי האירוח הכפרי ואתרי חוויה בכפר כולל יחידות לינה כפרית (צימרים), מתקני נופש, מסעדות, אטרקציות בכפר, בתי קפה ופאבים. העקרונות יהיו ניתנים למדידה והערכה ויבחנו על ידי גורמים מוסמכים מטעם תנועת המושבים. התנועה תפרסם את רשימת האתרים החתומים על אמנת השירות לציבור הרחב, אשר יוכל להעדיף ולבחור אתר תיירות ונופש בהתאם.

השר שמחון הציג בכנס את מדיניות משרד החקלאות ופיתוח הכפר ואמר שהמשרד משקיע משאבים רבים בתחום התיירות הכפרית, מתוך ראייה שזהו אחד מתחומי הצמיחה המרכזיים בהתיישבות בשנים הקרובות.

מזכ"ל תנועת המושבים, איתן בן דוד, מסר שבמסגרת הטיפול של התנועה בפיתוח התיירות הכפרית היא תפעל להסדרת הייצוג של התיירנים אל מול מוסדות המדינה והגורמים האחרים כולל ליווי אישורים סטטוטוריים ותשתיות מתאימות. הוא הדגיש שהעקרון שמנחה את התנועה הוא מציאת הנוסחה הנכונה לשילוב בין פיתוח התיירות הכפרית לבין שמירה על האופי היחודי ואורח החיים במושב.

לכנס קדם סיור של ועדת התיירות של תנועת המושבים באטרקציות תירותיות ומקומות לינה במושבים בגליל המערבי כולל "טבע עז" בבן עמי, ביקור במלונית במושב גורן ובמושבים חוסן ונתיב השיירה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS