הרב מצגר לאולמרט: פעל באנאפוליס לשחרור פולארד

הרב מצגר הפציר באולמרט "הפעל את כל כובד משקלך בהשפעה על הנשיא בוש לחון את יהונתן פולארד".

חיים נחתומי ו25/11/2007

ערב ועידת אנאפוליס, יוצא הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר בקריאה לראש הממשלה אהוד אולמרט לפעול לשחרורו של יונתן פולארד.

בשבוע שעבר שיגר הרב מצגר מכתב לראש הממשלה בו הפציר באולמרט לבל "יזניח נושב חושב זה גם בימים טרופים אלו. הפעל את כל כובד משקלך בהשפעה על הנשיא בוש לחון את יהונתן פולארד".

הרב הראשי מזכיר את החלטת הממשלה לשחרר 441 אסירים מחבלים ומדגיש כי "אין זה סוד כי שחרור המחבלים אושר הודות לבקשתו של נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, ברצותו לייצר אווירה טובה בינינו ובין שכנינו באמצעות מחווה זו. "אדוני ראש הממשלה, הציבור בישראל מצפה גם הוא למחווה מנשיא ארה"ב. זו השנה העשרים ושתיים בה מרצה אחינו יהונתן פולארד מאסר מאחורי סוגר ובריח.

עונש חמור זה הוטל עליו בשל ריגול למדינה 'ידידותית', אם ידידות יש בינינו, ראוי כי ישוחרר יהונתן במקביל לשחרור מחבלים אלו".

את מכתבו לאולמרט פותח הרב הראשי בברכה "כי תעלינה הפגישות יפה ועושה השלום במרומיו יהיה בעזרך למען תצליח לקדם את השלום המיוחל באזורינו, תוך שמירה איתנה על ארצנו ובירתנו ירושלים".

בתוך כך, תגובות מעורבות במערכת הפוליטית להחלטות סוריה והליגה הערבית להגיע לוועידה באנאפוליס. יו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב אמר כי "לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב ויש להניח שהליגה הערבית יודעת שכדאי לה להגיע לאנאפוליס ולחלץ ויתורים על חשבון ישראל". אורלב הוסיף כי "כמו במלחמת לבנון מתברר שביציאתו לאנאפוליס ראש הממשלה שוב פועל בפזיזות, ללא שיקול דעת מספיק ובחוסר אחריות שעלולים לפגעו בביטחונה ובמעמדה של ישראל".

מנגד, אמר יו"ר מר"צ ח"כ יוסי ביילין, אמר כי השתתפותם של שרי החוץ של הליגה הערבית בוועידת אנאפוליס יוצרת ציפיות גבוהות מהפסגה, ומחייבת "התייחסות אחרת" של ראש הממשלה, לאירוע. "אולמרט לא יכול להסתפק באמירה שחשיבות הוועידה בעצם קיומה, והוא חייב לדון בוועידה גם בנושאי הליבה שאחד מהם הוא קביעת הגבולות", הדגיש ביילין.

שר החוץ לשעבר ח"כ סילבן שלום (ליכוד) אמר כי השתתפות סוריה בוועידה היא "תקיעת סכין בגבן של המדינות המתונות, המבינות עתה כי ניתן להיות קיצוני ועדיין להיות מחובק על ידי ארה"ב וישראל". שלום הוסף כי "אנו חייבים לשאול מה מחיר ששילם אולמרט כדי להביא להשתתפות הסורים באנאפוליס - האם המחיר משמעותו ירידה מהגולן?".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS