בוגי יעלון:''אסור לתת לפוליטיקאים עוורים להפקיר את ירושלים''

באירוע הפתיחה של מערכה ציבורית כנגד חלוקת ירושלים אמר הרמטכ''ל לשעבר כי גם יצחק רבין ז'ל אמר כי ירושלים :''אינה נושא לפשרה''.

עמיעד טאוב ו26/11/2007

במקביל לפתיחתה של ועידת אנאפוליס בה אמור לידון נושא ירושלים נערך אמש ערב הפתיחה של המערכה הציבורית כנגד חלוקת ירושלים.

באירוע הפתיחה שהתקיים בטיילת ארמון הנציב השתתפו הרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון , השר לשעבר נתן שרנסקי, הסופרת נעמי רייגן, מנכ"ל הארגון יחיאל לייטר, ניר ברקת, איש הקונגרס האמריקני אריק קנטור ואישי ציבור נוספים. את האירוע  פתחה הופעה אומנותית של הזמרת שולי נתן.

הרמטכ"ל לשעבר משה בוגי יעלון היה הנואם המרכזי והוא פתח את דבריו בשחזור יעלון נאומו של יצחק רבין בטקס לציון 3000 שנה לירושלים שהתקיים בוושינגטון כשבועיים לפני הרצחו "אין שתי ירושלים. יש רק ירושלים אחת. אין שלום בלי ירושלים" אמר רבין אז. "ירושלים אינה נושא לפשרה".

יעלון הוסיף כי פשרות טריטוריאליות רק יוסיפו טרור:"על האמת הזאת יש מי שחולק היום. וזאת דווקא אחרי הניסיון המר שלנו להגיע לשלום. ניסיון זה לא הביא שלום אלא הוכיח שוב ושוב שמטרתו להחריב את הבית הלאומי היהודי. כאילו לא חווינו את הקמת חמאסטאן בעזה לאחר יציאתנו משם, צריך ללקות בעיוורון בכדי להאמין שפשרה טריטוריאלית תספק את הטרור, כל דיבור על נסיגה נותן לו עוד רוח גבית, זה המצב עם פת"ח שדוגל בתורת השלבים, עם חמאס, הג'יהאד האיסלאמי ואל קעידה. ולצערנו דיבורים אלא מעודדים גם חלק מהערבים הישראלים שמפקפקים בזכות קיומה של מדינת ישראל".

"צריך ללקות בעיוורון בכדי לא להפנים שמי שבורח מטרור הטרור בורח מפניו. "אם לארץ נשמה הרי ירושלים נשמתה של ארץ ישראל" אמר דוד בן גוריון. נשמה אין מחלקים, היום יש פוליטיקאים רוצים לחלק את הנשמה. אסור לתת לפוליטיקאים שלקו בעיוורון לחלק ולהפקיר את ירושלים. לא ניתן להם"הוסיף יעלון.

נתן שרנסקי יו"ר ארגון Jerusalem One: "כשהצנחנים פרצו את חומות העיר העתיקה במלחמת ששת הימים הם פרצו גם את חומות מסך הברזל שעטף אז את ברית המועצות",אמר שרנסקי.

בדיוק במקום הזה עמד לפני 4000 שנה עמד אברהם אבינו יחד עם בנו יצחק וראה את הר המוריה. ומאז התחיל הקשר בין ירושלים לבין עם ישראל. אנשים שהיה להם מזל לחיות את כל החיים שלהם בחופש לא מבינים מה זה חופש. ככה זה גם אנשים שחיים בירושלים לא מבינים באמת כמה כח יש למקום הזה. אני הייתי אחד מכמה מיליוני יהודים שהתבוללו לגמרי. מתי התחלנו את המאבק? כששמענו את המילים "הר הבית בידינו" ופתאום הכל משתנה. כאשר הצנחנים שלנו שוברים את חומות ירושלים הם גם שוברים את מסך הברזל כאשר שנים אח"כ הובילו אותי למשפט ושאלו אותי .מה יש לי לומר אמרתי שאין לחי מה לומר לבית משפט שאני לא מאין לו אני רק יכול לומר בשנה הבאה בירושלים הבנויה.

הסופרת נעמי רגן שהשתתפה בכינוס סיפרה:"מאז ומתמיד יהודים חיו בירושלים. לפני הולדתו של מוחמד היו יהודים בירושלים, לפני שישו נולד חיו יהודים בירושלים, בכל מקום שבו חיו יהודים אמרו להם שאין להם זכות לחיות שם כיהודים. אז חזרנו למולדתנו. חזרנו לבירתנו ירושלים, ירושלים איננה פיסת אדמה. זו ההיסטוריה, המורשת, הדת הכמיהה העמוקה, התקווה הנצחית, להכחיש בזה זה לבגוד בתקווה ובאלפי דורות של יהודים ששרו לשנה הבאה בירושלים הבנויה, זה לבגוד באלפי שנות תחנונים ותפילות. זה לבגוד באלפי החיילים שנפלו למענה".

 חבר הקונגרס אריק קנטור שהשתתף באירוע סיפר כי ועדת אנאפוליס הביאה אותו לישראל כי: "פחד ישן התעורר בי, שהעיר הזאת תחולק בשנית. נראה שענן שחור תלוי מעל ירושלים של זהב, ברור שביטחונה של ירושלים שברירי יותר ממה שחלקינו חושבים, בצידה המזרחי נוהמת מכונת התעמולה האנטי יהודית, מחבלים מתאבדים מועלים על נס כגיבורים לאומיים, המאבק המזויין נגד יהודים עדיין מהולל. מול זה, פשרות טריטוריאליות עלולות להוביל לכך שחלקים מירושלים יעברו לידיהם המדממות של חמאס, הג'יהאד ואל אקצה. בתרחיש זה אזרחים ותיירים כאחד ימצאו את עצמם תחת אש צלפי הטרור, ונוצרים ויהודים יתפללו בפחד באתריהם הקדושים. ללא ספק, יש למנוע תרחישים מזעזעים אלו".

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. הכנסת בטווח הקסאמים
  (26/11/2007)
  אולי עכשיו יהיה אכפת להם
 2. מה הקשר של נעמי רגן?
  (26/11/2007)
  לא מצאתם מספיק סלבריטאים
 3. בוגי בוא להנהיג את הימין
  (26/11/2007)
  תפסיק לשבת בצד וכנס לעשייה הפרלמנטרית ועוד היום
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS