אדוני ראש הממשלה, גברתי שרת החוץ

טובה אבן חן במכתב גלוי לאולמרט ולבני עם פתיחתה של ועידת אנאפוליס.

טובה אבן חן ו27/11/2007

אדוני וגבירתי.זהירות

חבל שלא התייעצתם איתי אם ללכת לאנאפוליס אם לאו. אישית הייתי מציעה לכם לשבת בביתכם ולהתרווח עם המשפחה בחודש כסלו, חודש הגבורה היהודי. אבל, כעת אתם שם. ואני פה כוססת ציפורניים  ודואגת.

אני דואגת משום ששניכם פועלים מכוח פתיחה גרועה. כל ההסתכלות על הבעיה הישראלית פלשתינאית מעוותת, ובאה ממקום שעלול באמת לשים קץ למפעל הציוני, ולחיים שלנו ושל ילדינו במדינה יהודית, ספק דמוקרטית.

אני מבקשת בדבריי אלה להאיר את הזווית היחידה שבגללה לגיטימי להופיע בפני פורום מורחב של מדינות ערב. מדינות ערב, ורק הן, אחראיות על אחיהן הפלשתינאים. לעם ישראל, לעומת זאת, יש דאגה מאוד ממוקדת - לדאוג שיהיה מקום אחד בעולם שיהודים יוכלו לחיות בו בכבוד ובביטחון. עסוקים בכך כל יהודי העולם.

אדוני ראש הממשלה, וגברתי שרת החוץ - לכו ואמרו להם פשוט : יש לכם הרבה ארצות , ומזג ערבי מכובד, ולב רחב. עזרו לאחים שלכם ! דאגו להם לפרנסה, למים, לחשמל , להשכלה, למקום טוב חלופי על פני עזה, יו"ש ועוד.

תראו איך השתלטתם על אירופה בלי משים, נוכחותכם איננה מבוטלת בפריז, בברלין, ברומא ואיפה לא ? עזרו לאחים שלכם, דאגו להם למקום מערבי, מעודכן, עזרו להם להגיע להישגים בתחומי הדעת והמדע. תנו להם אופק אישי וחברתי. זה ביכולתכם .

איך אמר קלינטון בביקורו האחרון בארץ, בכנס סבן ? "גם לערבים יש תפוצה - Diaspora) )- אני מכיר את כולם : הם או פרופסורים, או מיליונרים". פנו לפלגים המתונים ! גייסו אותם. אל תדברו עם מי שלא מכירים בנו כמדינה יהודית ולא מפסיקים לירות עלינו !

הבעיה הדתית? קדושתה המוסלמית של ירושלים הינה המצאה פרועה שהתיישבה בכיפת הסלע כדי לדחוק את רגלי היהודים ממנה. אל תדאגו - מרבית המדינות שמשתתפות באנאפוליס יודעות את זה מצוין. אבותיהם המציאו את זה ! חלצו את האמיתות הללו מן המדינות המתונות. לאסלאם יש מספיק מקומות קדושים ברחבי העולם . הם ממש לא זקוקים לירושלים. הפלשתינאים היו מסתפקים בעבודה ובית חם, גם הם לא זקוקים להכרזות בנוסח "ירושלים בירת העם הפלשתיני ".

הסבירו להם פשוט : לעם היהודי אין מקום אחר עלי אדמות, ולכם - למדינות ערב - שטחים עצומים ורבים. טיפה רצון טוב מצדן - ואופס - נעלם הסכסוך הישראלי פלשתינאי !

מר אהוד אולמרט, אולי במשך שהותך באנאפוליס יועיל לך לזכור את חברך משכבר הימים, שמוליק מאיר ז"ל. בכל משפט שאתה מוציא מהפה ועלול להיות הרה גורל לעם ישראל בארץ ישראל, חשוב לעצמך:" מה שמוליק היה אומר לי עכשיו אילו היינו בחדר לבד".

הגב' צפי לבני - לך, אין לי מה לומר. התנהגת כמו עב"ם במשרדים הקודמים שכיהנת בהם כשכל מה שעניין אותך היה לדהור לעבר משרד החוץ וראשות הממשלה. הימרת על ההתנתקות תוך ידיעה מפוכחת שזו טעות (כך אמרת בראיון בן שעה לעמנואל הלפרין) כי "ממילא נצטרך לעשות זאת בעוד עשור, אז למה לא עכשיו?".

אני מודה שאין לי מסילות לליבך. היזהרי פשוט. אל תפקירי אותנו בגלל להיטותך. כבר טעית מספיק עם הסכם הפסקת האש ההזוי במלחמת לבנון השנייה . בנחמדות המפוקפקת הזמנת לנו תביעות מהאמריקאים שמכוונות לתועלת האישית של מנהיגים חדלי אישים.

מר אולמרט והגברת לבני: אינכם צריכים לקבל את דבריי , אבל היזהרו נא לבל תמיטו עלינו אסונות נוספים . לגבי מחוות וויתורים מרחיקי לכת - תצטרכו או לשאול את העם או לעשות חלילה מעשה חד צדדי ולסיים את כהונתכם כמו אלה שקדמו לכם , וזה יהיה פשוט חבל !

ברכה והצלחה
טובה אבן חן .
אזרחית יהודיה מודאגת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. אהבתי את הכל חוץ מדבר אחד
  (27/11/2007)
  "דאגו להם למקום מערבי מעודכן"??? המערב איננו אלוקים. המנטליות המערבית איננה חזות הכל ודי אם נזכיר את האומה "הנאורה" שגרמה לשתי מלחמות עולם. וכדאי גם לציין את הקולוניאליזם המביש שניחוחו עדיין מעקצץ באפה של הגב' טובה אבן חן.
 2. התגובה הקודמת עוד היתה מתונה לעומת מה שאני חושב
  (27/11/2007)
  רק משום שאני מכבד את הטו"ר אבן חן שאיננה משתיכת לאף ארגון נשים רשמי והיא נשלחה בשמו של אזרח יהודי - מזרחי מאד מאד מודאג!!
 3. הם לא מבינים אז איך הם יסבירו
  (27/11/2007)
 4. אולמרט המושחת ישים סוף למדינה יהודית
  (27/11/2007)
  בניסיונותיו לחמוק מחקירותיו
 5. למה אתם בדיוק מצפים מחוסר האופי של לבני
  (27/11/2007)
  היא סתם קישוט לועידה
 6. למה להיות כלכך פסימיים?
  (28/11/2007)
 7. וואלה? לא שאלו אותך קודם?
  (03/12/2007)
  קצת צניעות יקירתי. כשאת תנהלי את המדינה, ישאלו גם לדעתך. לא חייבים לשמוע לדעתך? גם אנחנו לא חייבים. כל שני וחמישי את כותבת טור, בנושאים מאולצים לגמרי. לכי לעבוד במקום זה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS