גבעת שמואל הפכה לעיר בישראל

שר הפנים מאיר שטרית בטקס הענקת מעמד עיר לגבעת שמואל:"גבעת שמואל היא מקום טוב באמצע המדינה"

עמי שרון ו23/12/2007

מפתח העיר החדשה מחליף ידיים (צילום: Assaf Shilo / Israel Sun photo)

בטקס חגיגי ומרגש שהתקיים ביום ה' האחרון, הוכרזה רשמית גבעת שמואל לעיר.

ראש העיר זמיר בן ארי פתח את הטקס ואמר: "אני שמח שניתנה לי הזכות לכהן כראש העיר הראשון של גבעת שמואל. מעל עשור אני פועל ימים ולילות למען המקום, לשיפור מתמיד של התשתיות, החינוך, התרבות והפנאי ואיכות והחיים בגבעת שמואל. בשנת ה- 60 למדינה אני גאה בהישג זה המבטא את אמון המערכת השלטונית בהנהגה המקומית. אני מבקש להודות לשר שטרית שאימץ את החלטת ועדת החקירה והחליט להכריז עלינו כעיר".

בן ארי טרח להודות לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון אותו הגדיר כ"מורו הרוחני והמעשי": "במשך שנים רבות, שימשת עבורי מורה דרך, ולימדת אותי מנהיגות מהי, לימדת אותי להיות ביצועיסט ודבק במשימה בנחישות. היום, תושבי גבעת שמואל קוצרים את הפירות בדרך שלמדתי ממך. "שכולנו נזכור את אריק הלוחם, פורץ הדרך, המנהיג שסחף את כולנו אחריו".

שר הפנים, מאיר שטרית ציין " אני יודע להעריך את ההתרגשות שעוברת על בן ארי, קצת לפני מ- 20 שנה גם אני כיהנתי כראש עיר חדשה בישראל והפכתי את יבנה ממועצה לעיר. מגיע לגבעת שמואל להיות עיר, גבעת שמואל היא מקום טוב באמצע המדינה. מדינת ישראל ראויה לעיר שכמו גבעת שמואל. זה לא קורה יש מאין, זו תוצאה של עבודה ממושכת של ראש העיר- בן ארי, בהתאם להמלצות שהוגשו אליי ולאחר שצוות המשרד בחן את התנהלות העירייה ומוסדותיה לאורך זמן החלטנו להעניק מעמד של עיר לגבעת שמואל. מצאנו עיר מטופחת מנוהלת היטב, מזמינה לביקור ומעודדת מצוינות מוניציפאלית. התרשמתי שגבעת שמואל עברה פיתוח מואץ ומקיף, היא מובילה בתוצאות הבגרויות, יש אכלוס מאסיבי, ויש עוד תוכניות רבות לפיתוח העיר".

בתום דבריו, העניק השר שטרית לראש העיר תעודה "אכרזת העיריות (גבעת שמואל) התשס"ח - 2007  כשראש העיר, בן ארי מצידו העניק לשר שטרית את מפתח העיר.

דר' שבתאי לובל, המשנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן הצטרף לברכות וציין כי:"נציגי הרשות ונציגי האוניברסיטה פיתוח פרוייקטים בשטח קרקע המצוי בין היישוב - העיר גבעת שמואל לבין האוניברסיטה, אין ספק כי יוקם מיזם אשר יקשר את שני המוסדות החשובים לטובת הציבור. תבונתו ומנהיגותו של ראש העיר , בן ארי נהיא שהביאה לתפנית חיובית במערכת יחסי השכנות הטובה והבונה בין גבעת שמואל והאוניברסיטה אשר ממנה נהנה כולנו".

ח"כ יובל שטיינץ : "לעונג לי לברך את תושבי גבעת שמואל במעמד זה. אני רוצה להגיד לשר הפנים, זו החלטה נכונה להעניק מעמד עיר לגבעת שמואל. בן ארי, אתה הפכת את העיירה מוכת הפשע לעיר בטוחה , הגברת את הבטחון של התושבים שזה תנאי הכרחי. יישר כח לך".

דניאל פאר הקריא שיר שנכתב על ידי דוד אשל, תושב גבעת שמואל שהתרגש מהבשורה וכתב שיר לכבוד ההכרזה.

עוד כיבדו בנוכחותם : מנכ"ל משרד הפנים- מר אריה בר, דר שבתאי לובל , משנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן, ראשי אוניברסיטת בר אילן, הרבנים המקומיים, צוות משרד הפנים, חברי כנסת, ראשי ערים, ראשי המועצה לשעבר:מר יעקב ויסמונסקי וירמי אולמרט, חברי המועצה המקומית והדתית, מנהלי מחלקות העירייה ועובדיה, אישי ציבור , אח"מים ותושבי גבעת שמואל.

את הטקס הנחה דניאל פאר. בתוכנית האומנותית : הוקרנה מצגת הסוקרת את גבעת שמואל בעבר ובהווה, באדיבות אייל ג'ורג' מנהל תרבות ואירועים. השתתפו חבורות הזמר של גבעת שמואל "שרים בגבעה" בניהולו המוסיקאלי של עוזי אסנר במחרוזת "נולדתי לשלום", ותזמורת המשטרה בניצוחו של מיכאל גורביץ בקטעי נגינה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. שבן זמיר והקומבינה קיבלו עיר
  (23/12/2007)
  יש חוות יותר גדולות מגבעת שמואל והוא קיבל עיר הפתרונות לתנועת קדימה
 2. עיר העתיד
  (23/12/2007)
 3. גם המפדל הפגינה נוכחות ועוד משהו למבקרים
  (24/12/2007)
  מלבד שר הפנים מקדימה שבתוקף תפקידו הגיע לטכס הגיע כאמור יובל שטייניץ וגם גבאי וניסן מהמפדל. לענין ההכרזה לעיר - ישוב של 25 אלף תושבים ללא גרעון תקציבי מהותי ראוי להיות עיר.אי אפשר לנהל ישוב כזה בתקנים של מועצה מקומית.העובדה שגם אברמי וגם ברודני הגיעו לכבד את האירוע מוכיח שיש קוצנזוס בענין.משהו טוב שאפשר להגיד על זמיר - מזל שבשעתו הוא מנע את האיחוד עם פתח תקוה עמוסת הגרעונות והבעיות.אולי בגלל זה אוחיון המאוכזב לא הגיע בעוד ששאר ראשי הערים השכנות הגיעו לטכס.
 4. מספר 2:
  (24/12/2007)
  אני הגעתי ממודיעין לגבעת שמואל, גם שם קראו לנו "עיר העתיד", מניסיון, זה מביא חורבן על העיר
 5. בהצלחה לנו!
  (24/12/2007)
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS