יעקב אגמון:צריך להפגיש בין הרבנים לבין הבמאים והשחקנים

מנהל תאטרון הבימה לשעבר קורא לרבני הציונות הדתית לשלוח את תלמידיהם ללמוד משחק ולחולל מהפה כפי שעשו בעולם התקשורת.

עידן הראל ו28/12/2007

אגמון.כמו שהשתלטתם על התקשורת

מנהל תיאטרון הבימה לשעבר ,יעקב אגמון, שוחח  עם עשרות ראשי ישיבות ורבנים מהציונות הדתית, במפגש שהתקיים במסגרת הבמה התורנית של מכון לנדר.

הרבנים קבלו על כך שהתיאטרון הישראלי אינו עונה לצרכי התרבות והערכים המתאימים לציבור הדתי.
בתגובה קרא להם יעקב אגמון לשלוח את תלמידיהם ללמוד בבתי הספר למשחק. "אם תכניסו את תלמידיכם לשלוש שנות לימוד בבתי הספר למשחק,אז תהיה מהפיכה כמו שעשיתם בתקשורת", אמר אגמון.

יעקב אגמון גם קרא לקיום דיאלוג פתוח וישיר בין עולם התיאטרון לבין הרבנים. "הדיאלוג הוא אבי אבות ההצלחה. אין לי ספק שצריך להפגיש בין הרבנים לבין הבמאים והשחקנים", אמר אגמון תוך שהוא מדגיש כי השחקנים הדתיים שיש היום בתיאטרון "מציגים רמה טובה מאוד והתיאטראות כבר למדו להתמודד עם שחקנים שאינם משחקים בשבת".

יעקב אגמון סקר בפני הרבנים את הפריחה שיש היום בעולם התרבות הישראלי בתחום התיאטרון, המחול הקולנוע והספרות. פריחה שמגיעה גם להישגים בעולם הרחב. "להצגות הישראליות יש הצלחה גדולה יותר מאשר לכדורגל והכדורסל הישראלי" אמר אגמון.

ציבור הרבנים גילה עניין רב בדבריו של יעקב אגמון והרב יוחנן פריד מנהל האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך שיחד עם הרב יוחנן קרשנבוים ממכון לנדר הגה את הבמה התורנית, הודיע כי הוא מתכוון להרים את הכפפה שזרק אגמון ובקרוב יתקיים מפגש של הרבנים עם במאים ושחקנים מהתיאטרון הישראלי.

לימודי הבמה התורנית אסטרטגית של מכון לנדר החלו השבוע. על הקמת הבמה התורנית הוחלט בעקבות הצלחתה של הבמה לחשיבה אסטרטגית שמכון לנדר ייסד לפני כשנה. כמו בבמה המדינית, הבמה התורנית מקבצת אליה את השורה הראשונה של אנשי ההגות והספר בתחום התורני חינוכי.

הבמה התורנית לחשיבה אסטרטגית תקיים בשנה הקרובה שנים עשר מפגשים בני יום כל אחד. בכל מפגש יתקיימו דיונים וסדנאות שימשכו 6 שעות כל מפגש. בין הנושאים שידונו בבמה התורנית אסטרטגית: עיצוב התרבות בישראל, תורה וכלכלה ,בטחון ישראל בהגות התורנית, תקשורת והלכה,ההלכה והמשפט ועוד.

דיוני הבמה התורנית אסטרטגית מיועדים למורי הוראה, רבני קהילות , מחנכים ומנהיגי ציבור. ההשתתפות בדיוני הבמה מותנית בראיון אישי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. רק אגמון יחלק לדתיים שכל
    (30/12/2007)
    חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
  2. יש הבדל מהותי בין משחק לתק/שורת
    (30/12/2007)
    בתקשורת משפיעים על הציבור במשחק רק מתקלקלים ומכניסים לראש שטויות
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS