פרופ' אומן קורא להתפקד למפלגת אח"י

פרופ' אומן במכתב גלוי  לאזרחי ישראל: "מזה למעלה מעשר שנים אנו נתונים במשבר מנהיגות קשה ועמוק''.

עמי שרון ו08/01/2008

אומן.משבר מנהיגות (צילום: שוקי זוהר)

אחרי שבבחירות האחרונות הוא דחה פניות רבות שקיבל ממפלגות הימין והבהיר כי אין בכוונתו להיכנס לפוליטיקה, חתן פרס נובל לכלכלה פרופ' ישראל אומן, משנה כיוון.

פרופ' אומן החליט להתפקד למפלגת אח"י (ארץ, חברה, יהדות) של חברי הכנסת אפי איתם והרב יצחק לוי, ובמכתב גלוי ששיגר בימים האחרונים לאזרחי ישראל הוא קורא להם גם כן להתפקד לאח"י.

להלן קטעים ממכתבו של פרופ' אומן: "מזה למעלה מעשר שנים אנו נתונים במשבר מנהיגות קשה ועמוק. אנשים טובים באו והלכו וכולם ללא יוצא מהכלל הנחילו לנו תחושת אכזבה קשה ואובדן דרך בתחומי הביטחון הלאומי והאישי, בתחומי החינוך והערכים ואולי יותר מכל הרגשה שמנהיגותם של האנשים הללו נבנתה מהעצמתם של שסעים וקרעים בתוכנו לצורך השגת מטרות פוליטיות צרו.

בימים אלו יוצא לדרך מפקד 'אחים' הקורא לציבור הדתי, המסורתי והציוני לאומי לפעול יחד לכינונה של הנהגה חדשה למדינת ישראל. הנהגה שתיבחר בבחירה ישירה של כלל המתפקדים ותפעל לאיחוד העם ולהחזרת ערכים יהודיים, ציוניים ולאומיים למערכות החינוך, החברה והמשפחה בישראל .

כמו כן תפעל הנהגה זו להחזרת הביטחון בגבולות, ותאבק נחרצות כנגד הטרור והפשיעה ברחובות, בכבישים ובבתי הספר...העם שלנו הוא חכם, מוסרי ומיוחד וצריך להחזיר לידיו את בחירת מנהיגיו באופן ישיר ובלי מתווכים שלעיתים הופכים להיות שליחי עצמם יותר משלוחי ציבור.

המפקד קורא לכל איש להפוך את הגעגוע שבליבו לימים שבהם ידענו לדבר ולהתווכח אבל נעמדנו כולנו כאיש אחד סביב בנייתה של ישראל כמדינה יהודית עם יעוד וייחוד. משם שאבנו גם אומץ וכוח להגן על היחד הזה בכל מאודנו. אנו קוראים לכם להיות שותפים במהלך ולהתפקד לאח".

כאמור, חברי הכנסת איתם והרב לוי פתחו לאחרונה במפקד חברים למפלגת אח"י במטרה לאחד את סיעות האיחוד הלאומי-מפד"ל ולהנהיג בחירה ישירה ברשימה לכנסת.

ח"כ איתם סיפר היום כי נפגש באחרונה מספר פעמים עם פרופ' אומן, והציג בפניו מטרות המפלגה והמפקד. "אח"י גאה לצרף לשורותיה אישיות נערצת שהביאה כבוד והוקרה למדינת ישראל בתחום המדעים, פרופסור אומן משלב באישיותו זהות יהודית עמוקה ומצוינות אקדמית הזוכה להכרה בינלאומית.

בימים אלו של משבר בהנהגת המדינה וחוסר אמון של הציבור במערכת הפוליטית יש חשיבות עליונה שאישים מוערכים מסוגו של פרופסור אומן ישמיעו את קולם ויתרמו את חלקם לשינוי הנדרש במערכת הפוליטית ולהחזרת אמון הבוחרים. פרופסור אומן יהיה שותף מלא בעיצוב דרכה של המפלגה וייקח חלק בגיבוש המצע המדיני-בטחוני שלה", דברי איתם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. קישור
    (09/01/2008)
    למה אין קישור לאתר של מפלגת,תנועת אח"י??הינו חותמים...
  2. http://www.hamifkad.org.il
    (11/01/2008)
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS