הכנות אחרונות לשלג:עיריית ירושלים תשכיר 100 מפלסות שלג.

עיריית ירושלים שכרה קרוב למאה מפלסות, מפזרות מלח וטרקטורים לקראת השלג הצפוי בבירה וכן 34 טון מלח לפיזור על הדרכים.
לופליאנסקי יזם מבצע ''בית חם'' עבור ההומלסים.

עמיעד טאוב ו29/01/2008

לופוליאנסקי בודק את המפלסות (צילום: רונית דרויש)

הערכויות אחרונות לשלג

סופת השלגים שאמורה להתחיל הערב כבר נותנת את אותותיה בעיריית ירושלים.

עובדי העירייה עיריישכרו הבוקר קרוב למאה מפלסות, מפזרות מלח וטרקטורים לקראת השלג הצפוי בבירה. בנוסף רכשה העירייה 34 טון מלח לפיזור על הדרכים.

בנוסף יתוגבר המוקד העירוני 106  במהלך ימי השלג, במטרה להיענות לפניות הציבור ולהפניית גורמי העירייה לטיפול במפגעים.

הערב גם תתקבל החלטה לגבי קיום הלימודים בתי הספר והגנים בבירה, וההודעה תפורסם בכלי התקשורת.

כמו כן יצא היום מבצע "בית חם" אותו יזם ראש העיר אורי לופוליאנסקי  לדרך.
אגף הרווחה והחטיבה לקידום נוער נערכים מראש למזג האוויר ומעניקים סיוע לדרי רחוב בפתרון ללינת לילה. 
הערב  בשעה 21:00 יצא סיור של החטיבה לקידום נוער לאיתור דרי רחוב.

בנושא המבוגרים איתרו לשכות הרווחה ברחבי העיר מראש מאות זקנים ובעלי צרכים מיוחדים.
עובדים סוציאליים ו/או מתנדבים יקיימו עימם שיחות טלפוניות לפי הצורך. אגף הרווחה דואג למיטות חירום בבתי אבות עבור זקנים, במידה ויזדקקו לכך. כמו כן האגף מתווך עם הגורמים הרלוונטיים אספקת ארוחות לזקנים המרותקים לבתיהם.

האגף לשירותי בריאות הציבור ממליץ להורים ולמטפלים בתינוקות ופעוטות לשמור על חום גופו של התינוק ולהימנע ממכות קור וממקרים של מוות בעריסה. יש לדאוג שהתינוק יהיה לבוש כראוי, במספר שכבות קלות ולשמור על טמפרטורה של 20-22 מעלות בחדר גם ביום וגם בלילה. מומלץ להימנע מלצאת עם התינוק מהבית בגלל הקור ובגלל סכנת החלקה עקב השלג הנערם על המדרכות. כאשר ילדים יוצאים לשחק בשלג יש לדאוג שיצאו רק בליווי מבוגר.

לקשישים מומלץ להקפיד על חימום הבית באמצעי חימום בטוחים, להימנע משימוש בחוטי חשמל מאריכים כדי להימנע מהיתקלות בהם ונפילה, מומלץ להצטייד מראש במזון או במצרכים אחרים חשובים ולהימנע מלצאת מהבית בזמן שלג כדי למנוע החלקה בעת הליכה על שלג הנערם על המדרכות.

יצויין כי השירות הווטרינרי יפעל 24 שעות ביממה גם בימי השלג לרווחת בעלי החיים בעיר, ונערך עם רכב המותאם לתנועה בתנאי שלג קיצוניים. תאי הכלובים בתחנת ההסגר העירונית מחוממים 24 שעות ביממה וניתנת תוספת מזון לחתולים ולכלבים על מנת לסייע להם להתמודד עם מזג האוויר החורפי. לבעלי כלבים וחתולים מומלץ לשמור עליהם במקומות יבשים ומוגנים מפני רוחות ומתן תוספת מזון של עד 30% כך יוכלו לשמור על חום גופם גם בקור הצפוי.

בתוך כך הקים ארגון אורות חסד  "מטה שלג בחירום" לסיוע לתושבי ירושלים שבשל השלג יזדקקו לסיוע דחוף בהבאת מוצרים דחופים , תרופות , מזון לתינוקות וכו..

מתנדבי אורות חסד יעמידו רכבים המותאמים לנסיעה בשלג לרשות הפונים , ובארגון פונים לבעלי רכבים כאלו המוכנים להתנדב , להעמיד את רכבם ולסייע ליצור קשר עם המטה:המוקד הטלפוני 24 שעות ביממה - 5379777 02

אפי ריפקין מנכ"ל אורות חסד אומר כי ההחלטה להקים מטה מיוחד הוא נסיון מצטבר של השנים הקודמות , שעה שיש אזרחים שנתקעו ללא צרכים חיוניים , ולא היה מי שיסייע להם, השלג בירושלים נראה מקסים אבל משבש את החיים ויש להערך לענין"

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט"ז כסלו התש"פ 14.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS