הפורם המשפטי למען א''י לשרה תמיר:''בטלי מתן פרס ישראל לפרופסור שטרנהל''

הפורום המשפטי למען א"י פנה לשרת החינוך בדרישה לבטל את מתן פרס ישראל לפרופ' שטרנהל שלטענת הפורום מצדיק טרור נגד מתנחלים.

עמיעד טאוב ו11/02/2008

תמיר.אותה קבוצה פוליטית (צילום: גדעון מרקוביץ)

הפורום המשפטי למען א"י פנה לשרת החינוך ודרש לבטל את זכייתו של פרופ' זאב שטרנהל בפרס ישראל בתחום חקר מדעי המדינה.

בפורום טוענים כי פרופ' שטרנהל, במספר הזדמנויות ולאורך זמן התבטא בצורה קשה כנגד מתיישבים ביהודה ושומרון, הצדיק את רציחתם בידי המחבלים הערבים וקרא למעשה למלחמת אזרחים.

בין היתר במאמרו "מול ממשלה סהרורית" הארץ 11/05/2001, פרופ' שטרנהל הכיר בלגיטימיות של הטרור הערבי ביהודה ושומרון ויעץ למחבלים הערביים למקד את רציחותיהם במתיישבים ביהודה ושומרון, כדי שבאופן זה ישורטט הגבול בין ישראל שבתוך הקו הירוק לבין יהודה ושומרון:

לרבים בישראל, אולי אף לרוב המצביעים, אין ספק בדבר הלגיטימיות של ההתנגדות המזויינת בשטחים עצמם. אילו היתה בפלשתינים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות ולא פוגעים בנשים ובילדים, ונמנעים מירי על גילה, על נחל עוז ועל שדרות, כן היו נמנעים מהנחת מטענים מצידו המערבי של הקו הירוק. בדרך זו היו הפלשתינים משרטטים בעצמם את פרופיל הפתרון שממילא יושג בעתיד: הקו הירוק המתוקן יהיה גבול בינלאומי ושטחים יוחלפו כדי לפצות את הפלשתינים על האדמות שכבר סופחו לישראל ואולי עוד יסופחו.

לפני כן, בעיתון דבר מיום ה-05/04/1988 פרופ' שטרנהל הסביר מה צריך לעשות להצלת הדמוקרטיה הישראלית:

רק מי שיהיה מוכן לעלות על עפרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את הדמוקרטיה הישראלית.

בפורום כתבו לשרה כי מדובר בפרס ממלכתי, הניתן על-ידי המדינה באמצעות משרד החינוך ואשר נועד להביע הוקרה למקבל הפרס. "פרס ישראל מציב את מקבלו במוקד הגאווה הלאומית והקונסנזוס הלאומי. הפרס ניתן לאדם בשם המדינה כולה, על כלל אזרחיה, כולל אלה, אשר פרופ' שטרנהל סבר שפגיעות הטרור בהם הנן לגיטימיות."

קרה כבר בעבר שפרס ישראל נשלל ממקבלו בשל התבטאויותיו מן העבר. אין מקרה מתאים יותר, ממקרהו של פרופ' שטרנהל, המצדיק רצח אזרחים בפעולות טרור, ובלבד שאלה יהיו מתנחלים.

עו"ד יצחק בם מהפורם המשטי אמר כי:"ספק אם חוקר מדעי, דגול ככל שיהיה, היה מקבל את פרס ישראל לו הצדיק פגיעות טרור של המחבלים הערבים בכל קבוצת אוכלוסייה אחרת, ודמם של המתנחלים אינו סמוק פחות, גם אם מקבל הפרס נמנה עם אותה קבוצה פוליטית, עמה נמנית שרת החינוך".

עו"ד יצחק בם , ב"כ הפורום כתב כי אם לא תתבטל זכייתו של פרופ' שטרנהל בפרס ישראל. הפורום המשפטי למען ארץ-ישראל יעתור לבג"ץ.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS