בסופ"ש הקרוב: קדם האירוויזיון היהודי בקופנהגן, דנמרק

בני נוער יהודים בארצות סקנדנביה נלחמים על הזכות לייצג את האזור בתחרות האירוויזיון הארופאית של תנועת בני עקיבא העולמית. נושא השירים: 60 שנה למדינת ישראל.

חיים נחתומי ו22/02/2008

החניכים המזמרים.התחרות היא רק תירוץ (צילום: יחסי ציבור)

בועז מעודה אולי יציג בקרוב את שיריו לאירוויזיון, אבל זה כלום לעומת מה שיקרה בקדם אירוויזיון של תנועת בני עקיבא העולמית. במקביל לקדם בארץ, מתקיימות ברחבי העולם תחרויות קדם אירוויזיון של תנועת בני עקיבא העולמית. לכל המשתתפים אותה השאיפה: לייצג את המדינה שלהם בתחרות האירוויזיון היהודי של תנועת בני עקיבא העולמית שיתקיים השנה באמסטרדם, הולנד.

תקופת האירוויזיון בעיצומה ואלפי חניכי תנועת בני עקיבא העולמית ברחבי אירופה מחממים את מיתרי הקול ומכוונים את הגיטרות. עשרות השירים כבר נכתבו והולחנו, ורוב המדינות אף כבר בחרו את השיר שייצג אותם בגמר הגדול באמסטרדם בחודש הבא. תחרויות הקדם אירוויזיון מייצגות ברוב המדינות את יום הפעילות הגדול ביותר של התנועה, ואף מגיעים מאות צופים. השירים כבר נבחרו בהולנד, בלגיה, איטליה, הונגריה, אוסטריה, אוקראינה, טורקיה ועוד.

בסוף השבוע הקרוב תיערך תחרות הקדם האחרונה לפני האירוע הגדול: תחרות ה-Melody Festival של מדינות סקנדינביה: דנמרק, נורווגיה ושוודיה. לשבת יגיעו חניכים מרחבי סקנדינביה אשר יתחרו על התואר הנכסף. יש לציין שעבור הרבה מן החניכים זו תהיה השבת הראשונה.

יהדות סקנדינביה קטנה מאוד, ואחוזי ההתבוללות גבוהים ביותר: 90% מיהודי סקנדינביה מתבוללים. כבכל שנה, נבחר נושא על פיו חייבים החניכים לכתוב את השירים. כצפוי, הנושא השנה הוא: 60 שנה למדינת ישראל. שיר אשר לא ידבק בנושא, לא יוכל להשתתף בתחרות. ישנו תקנון מחמיר וסטנדרטים לגבי הופעות החניכים בתחרות הגמר כמו החובה שעל השיר להיות, לפחות בחלקו, בעברית, לדבוק בנושא, תלבושות יצירתיות (וצנועות) ועוד.

זאב שוורץ, מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית אמר כי "בשבילנו, התחרות זה רק התירוץ. זהו אירוע חינוכי לכל דבר. החניכים יעברו פעילויות על ישראל, ישירו בעברית, ואף יצפו בסרטונים לכבוד 60 שנה למדינת ישראל". לדבריו, "תנועת בני עקיבא העולמית היא תנועת הנוער היהודית הגדולה בעולם, ולכן החלטנו להקדיש את התחרות השנה לחגיגות 60 שנה למדינת ישראל. תנועת בני עקיבא העולמית מעודדת את חניכיה לעלות לישראל, ואף מחנכת לכך בכל אירוע ואירוע".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS