גם האסירים באירופה יחגגו את פורים

לראשונה: מאמץ לרכז כמה שיותר תזמורות, כדי לשמח את המאושפזים בבתי חולים ובבתי אבות ואת האסירים הכלואים בבתי סוהר. אלפי יהודים ברחבי אירופה ייהנו משמחת פורים אמיתית, באמצעות הארגון ההומניטארי היהודי הגדול באירופה "אלף". גולת הכותרת: קריאת מגילה אישית לכל יהודי.

עודד בן צבי ו26/02/2008

קשה להספיק את הקצב של 'אלף' - ארגון החסד האירופאי. מאז סיום מבצע 'פרסומי ניסא' שהתקיים בימי החנוכה, שקדו במטה הארגון הממוקם בשכונת האיחוד האירופאי על שמחת הפורים של היהודים הבודדים באירופה.

אם בפעם הקודמת התמקדו ב'אלף' באסירים היהודיים הכלואים ברחבי אירופה, הפעם, בנוסף לאסירים ייהנו גם יהודים בודדים בבתי חולים ובבתי אבות מאפשרות קיום כל מצוות היום וכמובן משמחת פורים יהודית אמיתית.

מנכ"ל ארגון אלף, הרב לוי קנלסקי הכריז על מבצע חמ"ש הכולל פעילות מדויקת, מרוכזת ומוכוונת בפורים לאורכה ורחבה של אירופה הגדולה.

במסגרת המבצע יקיימו פעילי הארגון פעילות שתאפשר את קיום כל מצוות החג: 'משתה ושמחה' - ארגון סעודות פורים בליווי תזמורת וזמר, 'מקרא מגילה' - הפקה, הדפסה וחלוקה של אלפי מגילות אסתר שתורגמו לחמש שפות עיקריות, 'משלוח מנות' - חלוקת משלוחי מנות הכוללים חבילות מזון ומיני מתיקה, 'מתנות לאביונים', - חלוקת שוברי קניה /זיכוי בחנויות מזון /זיכוי בקנטינה. 'אז למה לא כל יום פורים?' - חלוקת שי פורים.

כמו במבצע חנוכה, גם הפעם התבקשו רבני הקהילות, אנשי הדת והעוסקים בצרכי ציבור באירופה אשר בתחומם תתקיים הפעילות בפורים, להזדרז ולפנות בהקדם אל מטה המבצע כדי להירשם ולהיערך לפעילות פורים. אשר ישראלי, מנהל מבצע חמ"ש מסר כי מאחורי המימון למיזם הענק עומדת קרן EJDF ששמה לה למטרה לפתח את היהדות ברחבי אירופה. עלויות מבצע פורים יעמדו ככל הנראה על כמיליון יורו.

ארגון 'אלף' - ארגון החסד האירופאי - פועל בקרב היהודים הנמצאים במצב מוגבל ומחוץ לקהילה יהודית מסודרת כמו: יהודים השוהים בבתי חולים, בתי אבות, בתי סוהר ומחנות צבא ברחבי אירופה ובקרב בני משפחותיהם. כמו כן, מסייע הארגון למשפחות הנתונות במצוקה כלכלית.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS